w , ,

Pomysły na śniadania dla dziecka do szkoły. Koniec z pełnymi śniadaniówkami!

Za parę dni uroczyste rozpoczęcie szkoły! Dzieci z pewnością czekają, by spotkać się z rówieśnikami, a rodzice będą mogli odsapnąć po tych dwóch długich miesiącach ze swoimi pociechami.

Dzieci spędzają w szkole wiele godzin i jeśli nie mają w szkole odpłatnych obiadów, rodzice muszą zadbać o ich posiłek w ciągu dnia. Ważne by był syty i zbilansowany, ale tym samym musi być łatwy w transporcie. Zamiast kanapki warto pomyśleć o innych ciekawych propozycjach na drugie śniadanie, oto kilka z nich!

#1 Zawijana tortilla

Przekąska zastąpi tradycyjną kanapkę. Do środka możesz wrzucić ulubione warzywa dziecka, sałatę, wędlinę lub łososia. Wszystko zawijasz ciasno i kroisz na małe kawałeczki. Do tego możesz dodać pokrojone owoce lub pomidorki koktajlowe.

VeselovaElena/ Getty Images

#2 Placuszki, naleśniki, gofry

Dzieci kochają proste mączne produkty. Możesz je przyrządzić zarówno na słono, jak i na słodko. Jako dodatki możesz użyć dżemu, świeżych owoców czy masła orzechowego.

Oto kilka naszych propozycji:

#3 Sałatka

Najlepiej gdyby była jak najprostsza, bez zbędnych dodatków. Zastanów się, jakie warzywa lubi twoje dziecko i połącz je w jedno, do tego pieczywo i drugie śniadanie gotowe.

margouillatphotos/ Getty Images Photo

#4 Domowe wypieki i nie tylko

Domowe bułki czy też chleb mają prosty skład i będą znacznie zdrowsze od tych sklepowych. Możesz z nich przygotować kanapki do szkoły. Poświęć jeden wieczór w tygodniu na przygotowanie bułeczek dla całej twojej rodziny. Przy okazji możesz zaangażować swoje dziecko do zabawy przy kuchennym blacie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Autor: Ola Zając

    Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
    Napisz do Oli