w

Zaważyłeś ten specyficzny nalot na bananach. Koniecznie zgłoś to sprzedawcy

Źródło: GabiSanda, pixabay

Specyficzny biały nalot na bananach nie oznacza, że pobrudziły się w transporcie. Kasia Bosacka ostrzegła swoich fanów przed kupowaniem tego typu owoców. Dlaczego?

Kasia Bosacka doskonale znana jest z telewizji, gdzie przez długi czas prowadziła program: „Wiem co jem i wiem co kupuję”. Na chwilę obecną programu już nie ma, ale sama ekspertka chętnie dzieli się nowinkami na swoim Instagramie. W ostatnim czasie na jej profilu pojawił się filmik z marketu na, którym Kasia zwraca uwagę na biały nalot na bananach. Co na ten temat powiedziała Bosacka?

Biały nalot na bananach. Co oznacza?

Niestety Katarzyna Bosacka nie miała dobrych wieści dla swoich obserwatorów. Poinformowała, że plantatorzy pryskają banany środkami działającymi grzybobójczo, chwastobójczo i owadobójczo. A nawet… wręcz 'kąpią’ je w basenie wypełnionym konserwantami zaraz po zerwaniu. Po drugie wystarczy, że banany będą przechowywane w wilgotnym miejscu aby w krótkim czasie zaczęła rozwijać się w nich pleśń. I to właśnie pleśń tworzy biały nalot na powierzchni owoców. Dlatego kiedy zobaczymy biały nalot nie powinniśmy ich kupować, a najlepiej zgłosić ten fakt sprzedawcy.

Bosacka radzi

Mimo iż wydaje nam się, że banan ma grubą skórkę i pestycydy nie przedostaną się do środka, nie do końca tak jest. Bosacka radzi, aby zaraz po przyniesieniu bananów ze sklepu dokładnie je umyć, gdyż podczas obierania na nasze dłonie przedostają się drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

  • Miniatura:
  • Źródło: GabiSanda, pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.