w

Sprytne patenty, dzięki którym posprzątasz zlew, toaletę i nie tylko… Spróbuj i przekonaj się sama

Źródło: pixelshot

Genialne patenty na sprzątanie. Dziś przychodzimy do was z patentami, które pomogą wam w domowych porządkach. Wiele popularnych produktów ma więcej, niż jedno zastosowanie o którym często nie wiemy. Czas to zmienić i zapoznać się z patentami, które zaoszczędzą nie tylko nasz czas, ale i pieniądze.

Kapsułki do prania

Wiele osób zamiast płynów, czy proszków do prania wybiera łatwe w użyciu kapsułki piorące. Ale czy ktokolwiek próbował wrzucić kapsułkę nie do bębna pralki, a do zlewu? Jeśli jeszcze nigdy tego nie próbowaliście pora to zmienić. Wystarczy wrzucić kapsułkę do zlewu i zalać gorącą wodą. Ten prosty trik sprawi, że zlew będzie lśnił czystością i dodatkowo będzie pięknie pachniał. Ale to nie jedyne wykorzystanie kapsułek piorących. Jeśli rozpuścimy je w wodzie, a uzyskaną miksturę przelejemy do spryskiwacza, uzyskamy świetny odświeżacz, którym możemy spryskać kanapę, czy pościel.

Pasta do zębów

Pasta do zębów nie tylko doskonale czyści zęby. Równie dobrze sprawdzi się również w czyszczeniu…toalet. Wystarczy, że opakowanie pasty nakłujemy igłą lub pinezką i wrzucimy do spłuczki. Przy każdym spłukiwaniu wody w toalecie pojawi się świeży zapach pasty do zębów.

Genialne patenty na sprzątanie.

Co jeszcze możemy wykorzystać, aby ułatwić sobie codzienne czynności?

 1. Włosy na szczotce? Wykorzystaj do czyszczenia mokrą chusteczkę dla dzieci. Wystarczy, że nabijesz ją na igły w szczotce i ściągniesz wraz z nią uporczywe włosy.
 2. Czyszczenie butów? Płyn micelarny i wacik poradzą sobie lepiej, niż niejedna pasta.
 3. Foremki do lodu i płyn do naczyń. Zamrożonymi kostkami szybko umyjesz przypalony ruszt w piekarniku.
 • Miniatura:
 • Źródło: pixelshot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Izabela Leśniewska

   Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.