w ,

Przez te niepozorne produkty, nie możesz schudnąć. Koniecznie wyeliminuj je ze swojego menu

Źródło: Africa Images

Wydaje ci się, że właściwie to mało jesz, a twoja waga ciągle stoi w miejscu, lub co gorsze ciągle rośnie… Wszystko przez niewidzialne kalorie, przez które tyjesz… Właśnie tak! Okazuje się, że mimo że wydaje nam się często, że zdrowo się odżywiamy to w wielu niepozornych produktach, ukrywa się cukier, który nie pozwala nam schudnąć. Sprawdź czy któreś z tych produktów nie goszczą w twoim menu na co dzień?

Wiosna to czas w którym wiele osób, szczególnie kobiet podejmuje decyzję o odchudzaniu. Zmiana garderoby na lżejszą i bardziej kolorową, odsłania boczki i nadprogramowe kilogramy, które zgromadziliśmy przed zimę. Niezależnie od pory roku nadwyżka kilogramów nie jest korzystna dla naszego organizmu i może prowadzić do wielu problemów ze zdrowiem. Dlatego dziś chcemy się dokładnie przyjrzeć temu co spożywamy w ciągu dnia.

Dlaczego nie możesz schudnąć?

Istnieje wiele różnych czynników, które sprawiają, że nie możemy schudnąć, a na które praktycznie nie zwracamy uwagi. Duża ilość stresu i nadprodukcja kortyzolu, zbyt mała ilość snu i ruchu w ciągu dnia. A także niepozorne…przekąski, które często określane są mianem zdrowych i które podjadamy w nieograniczonych ilościach.

Niewidzialne kalorie przez które tyjesz

Aby schudnąć potrzebujesz wejść w tzw. deficyt kaloryczny, dostosowany do twojego wieku, płci i aktywności. Niestety tak jak wspominaliśmy wcześniej, samo ograniczenie pewnych tłustych czy słodkich potraw i przekąsek, nie przynosi oczekiwanego efektu. Winnymi tego stanu rzeczy są niewidzialne kalorie, których nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka, a które doprowadzają do nadwyżki kalorycznej. Znana dietetyczka na jednym z filmów na Instagramie wymieniła najgorsze przekąski w których kryją się ukryte kalorie. Są to:

 • kawa z tłustym mlekiem
 • alkohol
 • soki owocowe
 • jogurty light
 • zbyt duża ilość tłuszczu używanego do gotowania
 • suszone owoce
 • orzechy
 • słodka herbata
 • podjadanie w czasie gotowania posiłków

I jak? Czy odchudzasz się, ale codziennie jesz, któreś produkty z tej listy? Jeśli tak, postaraj się je wyeliminować, a my zapewniamy, że jakiś czas zobaczysz pierwsze efekty na wadze.

Niedawno głos na ten temat na swoim profilu na Instagramie zabrała dietetyczka Martyna Tomon. Ekspertka na swoim filmie „Niewidzialne kalorie, przez które tyjesz” wymieniła prod

 • Miniatura:
 • Źródło: Africa Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Izabela Leśniewska

   Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.