w

Jak wyczyścić patelnię od spodu domowym sposobem? Wystarczą 3 składniki

Źródło: zimmytws's Images

Wiele gospodyń zastanawia się jak wyczyścić patelnię od spodu, kiedy znajduje się na niej stary i przypalony tłuszcz? My mamy na to prosty sposób, który można zrealizować bez kupna drogich, żrących i niebezpiecznych środków.

Przypalone patelnie i garnki mogą skutecznie zepsuć humor każdej gospodyni. Nie dość, że wyglądają nieestetycznie to jeszcze dodatkowo kolejne zabrudzenia wprost przywierają do ich powierzchni, tworząc trudną do usunięcia skorupę. Dlatego też warto dokładnie czyścić patelnię po każdym użyciu, a także sięgać po bezpieczne środki, które możemy przygotować w domowym zaciszu. Przepis na jeden z nich podajemy poniżej.

Nie kupuj żrących detergentów. Spód patelni możesz wyczyścić nie niszcząc jej powierzchni

Producenci środków czystości prześcigają się w wymyślaniu kolejnych produktów, które mają zagwarantować nam czystość w parę sekund. Wśród wielu z nich znajdują się również cała masa produktów, zwanych „pogromcami tłuszczu”. Niestety te silnie działające środki, które usuwają brud działają negatywnie na powierzchnię garnków i patelni i nie warto ich stosować na dłuższą metę. Znacznie lepiej jest samemu stworzyć środek czystości, który bez problemu wyczyści patelnię i garnki od spodu, ale też od środka. Jaki to środek?

Jak wyczyścić patelnię od spodu w kilka minut środkiem za ok. 4 zł?

Już nasze babcie doskonale wiedziały jak wielką moc mają: sól, soda oczyszczona i ocet. Te tanie i dostępne w każdej kuchni składniki sprawią, że nie tylko spód patelni, ale też garnki i i inne sprzęty kuchenne będą lśniły czystością jak przyniesione prosto ze sklepu. Jak je wykorzystać i jak doczyścić patelnie i garnki od spodu w kilka minut?

Sól, ocet i soda oczyszczona- dzięki nim bez problemu wyczyścisz patelnię i garnki od spodu

Soda oczyszczona

Do sody dodaj kilka kropel wody i zamieszaj. Powstałą papkę nałóż na spód patelni i odstaw. Po kilku godzinach bez szorowania wyczyścić tłuszcz i zabrudzenia z całej powierzchni.

Ocet

Ocet to kolejny magiczny środek czyszczący. Wystarczy, że do miski z gorącą wodą wlejesz odrobinę octu i zanurzysz brudne, przypalone naczynia. Gwarantujemy, że po kilku godzinach ich powierzchnia będzie lśniła.

Sól

Peeling do naczyń? Właśnie tak. Drobinki soli działają jak peeling, który usunie zabrudzenia. Wystarczy, że sól gruboziarnistą wysypiesz na jeszcze ciepłą powierzchnię patelni i garnków i za pomocą gąbki usuniesz trudny brud. Co ważne na zakończenie garnek umyj ciepłą wodę, żeby na jego powierzchni nie powstały solne zacieki.

  • Miniatura:
  • Źródło: zimmytws's Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.