w

Pierwsza czynność, którą powinnaś zrobić po otwarciu torby z cukrem

Zarówno w kuchni, jak i w porządkach domowych królują pewne „wyzwalacze”, czyli nawyki, które prowokują nas do działania. Warto wypracować sobie takie przyzwyczajenie w codziennym życiu, dzięki nim nie będziemy się zastanawiać czy na pewno zrobiliśmy wszystkie punkty z naszej listy.

Dzisiejsza rada dotyczy właśnie takiego „wyzwalacza”, a w roli głównej zagra zwykła torebka cukru! To interesujące jak niepozorne czynności mogą stać się nawykiem, a ich następstwo będzie dla nas niezwykle logiczne. Kiedy na następny raz otworzysz cukier, pomyśl, że to czas wyczyścić młynek do kawy!

Użyj cukru do czyszczenia młynka do kawy

Jeśli jesteś smakoszem kawy, warto zainteresować się tym wpisem. Twoje urządzenie pracuje non stop, ale czy ty czyścisz je za każdym razem po wypiciu kawy? Oczywiście, że nie! W popłochu porannej gonitwy to ostatnia rzecz, o której myślisz. To teraz pomyśl, ile razy twój młynek zmielił kawę, a ty go nie wyczyściłaś? Pewnie trochę się tego nazbiera, jednak wiedz, że jest to normalna rzecz, zwłaszcza gdy nie masz wypracowanych nawyków.

nawyki w kuchni
brudny młynek do kawy/ fot. kryzanek, Getty Images

Cukier genialnie sprawdzi się do czyszczenia młynka! Jest chłonny, więc wręcz pochłania olej kawowy z ostrzy i zakamarków młynka. Poza tym nie jest toksyczny, łatwo go usunąć i nie pozostawia trwałego smaku, jak w przypadku specjalistycznych detergentów do urządzeń.

Równie skuteczny może okazać się ryż. Wystarczy wsypać dwie łyżki ziarenek i porządnie zmielić. Pył pochłonie tłuszcz i dostanie się do wszystkich zakamarków młynka. Po skończonym blendowaniu wytrzep zawartość młynka i delikatnie przetrzyj go ścierką, nie używaj wody, będzie zbędna.

Możesz wprowadzić rutynę i konkretne nawyki do swojej kuchni. Myj młynek zawsze, gdy otwierasz cukier lub kończy Ci się kawa ziarnista. Wszystko zależy od Ciebie! Najważniejsza jest przypominajka w postaci materialnej rzeczy!

Zobacz również:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Autor: Nadia Nowak

    Nadia to osoba kreatywna i eksperymentująca w kuchni, która ceni sobie dobre, naturalne i zdrowe produkty.
    Instagram / Napisz do Nadii