w

Jak wyczyścić przypalony garnek? Przyda się surowy ziemniak i sól

Gotowanie może być prawdziwą przygodą i nauką genialnych trików. Może być to również prawdziwa katorga, tym bardziej jeśli coś nam nie wychodzi. Jak się jednak okazuje, nawet z największej opresji, można wyjść zwycięsko. Dziś wyjaśnię Ci, jak wyczyścić przypalony garnek lub patelnię.

Zanim jednak przejdziemy do sprawdzonego triku na uratowanie przypalonych gadżetów kuchennych, muszę przyznać, że uwielbiam spędzać czas w kuchni. Szczególnie kiedy testuje nowy przepis lub przygotowuje domówkę dla swoich bliskich. Niestety czasami zdarza mi się zaliczyć jakąś wpadkę w kuchni, która na chwilę potrafi skutecznie wyprowadzić mnie z równowagi.

Przypalony garnek/źródło: Hakase_, Getty Images

A kiedy oprócz zmarnowanych składników, muszę jeszcze uporać się z innymi szkodami – jak chociażby przypalony garnek – naprawdę muszę wziąć kilka głębszych oddechów, aby się uspokoić. I dopiero wtedy biorę się za porządki i naprawy powstałych szkód.

Do tej pory takie działania wiązały się m.in. z długim szorowaniem przypalonych garnków lub patelni. Ale wszystko zmieniło się kilka dni temu, kiedy to poznałam genialny trik na wyczyszczenie przypalonych sprzętów kuchennych takich jak garnki i patelnie.

Jak wyczyścić przypalony garnek w prosty i skuteczny sposób?

Do wyczyszczenia przypaleń z kuchennych gadżetów będziemy potrzebować nietypowego rozwiązania. Jest to niepozorny duet, który chociaż kojarzy nam się z gotowaniem, występuje raczej w roli pysznego obiadu. O czym mowa?

O surowym ziemniaku i soli. Ale jak to działa? Otóż wszystko co musisz zrobić, aby pozbyć się przypaleń z garnka lub patelni, to obrać ziemniaka, posypać go solą i przetrzeć powstałe zabrudzenia. Gdyby były one bardzo duże, możesz najpierw rozsypać sól na zabrudzeniach i potem energicznie wyszorować brudne miejsca kawałkiem ziemniaka.

Gwarantuję, że nawet największe zabrudzenia znikną w ciągu kilku minut. I to wszystko!

Koniecznie daj mi znać, czy znałaś ten patent wcześniej. A może znasz inne genialne triki, którymi chciałabyś się ze mną podzielić?

Zobacz także: Jak usunąć tłuszcz z szafek kuchennych? Znamy 3 skuteczne metody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Anna Nowak

      Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
      Facebook / Twitter / Napisz do Ani