w

Tego patentu na zastygnięty tłuszcz na pewno nie znasz

Źródło: Katerynya Artsybasheva, Getty Images

Zmywacz do paznokci i kawa? To połączenie brzmi dziwne, ale może się okazać wyjątkowo pomocne w trakcie czyszczenia np. kuchni. Dziś przychodzimy z ciekawymi patentami na sprzątanie kuchni i wszystkich innych miejsc w których walczymy z uporczywym tłuszczem.

Zaschnięty tłuszcz potrafi wyprowadzić z równowagi najbardziej spokojną i cierpliwą gospodynię domową. Na szczęście istnieje wiele tanich i pomocnych środków, które znajdziemy w szafkach kuchennych: poza standardową sodą i octem, można wykorzystać również… zmywacz do paznokci i kawę… Zainteresowani?

Domowe środki, które pomogą w walce z zastygłym tłuszczem

Tłusty osad na meblach kuchennych, kuchence, płytkach i okapie? Kuchnia to miejsce w którym nie brakuje tłustych zabrudzeń. Poniżej przedstawiamy domowe środki, które bez problemu sobie z nimi poradzą:

 • ocet- klasyka w domowych porządkach. Woda wymieszana z octem świetnie doczyści brudne powierzchnie, nie tylko te zabrudzone tłuszczem.
 • soda oczyszczona- świetny pogromca tłuszczu. Wystarczy, że 4 łyżki sody zmieszasz z wodą i octem i przelejesz do butelki z atomizerem. Spryskane powierzchnie należy po kilku minutach umyć czystą ściereczką i gotowe.
 • płyn do okien- świetny do czyszczenia mebli z połyskiem. Dzięki płynowi pozbędziesz się nie tylko tłustych nacieków, ale też odcisków palców.

Zmywacz do paznokci i kawa

W osobnym miejscu postanowiliśmy opisać mało znany patent z kawą i zmywaczem do paznokci. Jak to działa? Do małej miseczki należy wlać 4 łyżki wrzącej wody, 4 łyżki płynu do mycia naczyń, 2 łyżki zmywacza do paznokci z acetonem i dosypać odrobinę fusów z kawy. Przed przygotowaniem mikstury najlepiej założyć maseczkę, dzięki czemu nie będziemy wdychać zapachu acetonu. Tak przygotowaną mieszanką wymyjecie najbardziej zabrudzone miejsca. Należy jedynie pamiętać o tym, żeby dokładnie umyć miejsca w których stosowaliśmy patent ze zmywaczem.

 • Miniatura:
 • Źródło: Katerynya Artsybasheva, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Izabela Leśniewska

   Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.