w

Jak wyczyścić zmywarkę bez silnej chemii? Wystarczą trzy łyżki produktu

Wydaje nam się, że zmywarka to urządzenie, którego nie trzeba czyścić, gdyż w środku działają produkty myjące i woda. Niestety jesteśmy w dużym błędzie, gdyż zapuszczenie zmywarki spowoduje wiele przykrych konsekwencji, zaczynając od zatkanego odpływu aż po brzydki zapach. Do zrobienia generalnego sprzątania nie potrzeba Ci specjalistycznej chemii, wystarczy kilka łyżek sody lub odrobina octu.

Jak wyczyścić zmywarkę domowymi sposobami?

beauty_of_nature, pixabay

Jeżeli marzysz o czystej zmywarce, bez unoszącego się odoru z resztek jedzenia, możesz zastosować domowy detergent. Możliwe, że jest to za dużo powiedziane, gdyż wystarczy, że wsypiesz do zmywarki 3 łyżki sody i włączysz program intensywnego mycia. Proszek pomoże Ci w łatwy sposób wyczyścić zmywarkę i uporać się z problemem, a wszystko za możliwie najniższą cenę.

Inny sposób to użycie octu spirytusowego. Należy umieścić w zmywarce szklankę z octem i ustawić program mycia. Ten trik rekomendujemy osobom, które nie mają problemu z kwaśnym zapachem płynu, po myciu może być on lekko wyczuwalny wewnątrz zmywarki.

Te dwa sposoby nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia, co nie jest takie oczywiste w przypadku silnej chemii czyszczącej!

Jak dbać o zmywarkę na co dzień?

Jak wyczyścić zmywarkę
czyszczenie zmywarki/ fot. Jaroslaw74, Getty Images

Codzienna pielęgnacja to klucz do sprawnego urządzenia! Aby twoje urządzenie działało, tak jak należy, musisz używać specjalnych soli czyszczących. Ponadto powinnaś zorientować się na temat tego, jaką masz twardość wody w kranie. Taka wiedza pozwoli Ci dobrać odpowiednie produkty do pielęgnacji urządzenia.

Zobacz również inne wpisy na temat sprzątania kuchennych urządzeń:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Nadia Nowak

      Nadia to osoba kreatywna i eksperymentująca w kuchni, która ceni sobie dobre, naturalne i zdrowe produkty.
      Instagram / Napisz do Nadii