w

Jak wyczyścić chromowany zlew? Wykorzystaj pastę do zębów

jak wyczyścić chromowany zlew
Savany, Getty Images Signature

Jak często robisz porządki w swojej kuchni? Czy wiesz, jak wyczyścić chromowany zlew, aby wyglądał jak nowy? Jeśli nie, już za moment wszystko stanie się jasne!

W każdej kuchni można znaleźć zlew. I nic w tym dziwnego, bo bez niego ani rusz. Pomimo rosnącej popularności zmywarek, tradycyjny zlewozmywak nadal jest niezastąpiony. Przydaje się każdego dnia nie tylko do wyczyszczenia naczyń na „już”. To właśnie w nim myjemy różnego rodzaju warzywa i owoce. Co więcej, służy nam również jako miejsce gdzie możemy wylać wodę po ugotowaniu m.in. makaronu czy ziemniaków.

Oczywiście ciągłe wykorzystywanie zlewozmywaka wiąże się z potrzebą regularnego czyszczenia. I jak się okazuje, istnieje pewna niestandardowa, ale jednocześnie skuteczna metoda, którą możesz wykorzystać w tym przypadku. Tego nie możesz przegapić!

Jak wyczyścić chromowany zlew przy pomocy pasty do zębów?

Doskonale wiesz, że uwielbiam ciekawe i oryginale triki. A kiedy jeszcze mają genialne efekty, to już w ogóle jestem w siódmym niebie. I tak właśnie było w przypadku triku na czyszczenie zlewu przy pomocy pasty do zębów.

Dzięki tej metodzie masz pewność, że chromowany zlew będzie lśnił czystością. Nie będzie widać na nim żadnych zacieków i smug. Co więcej, samo czyszczenie jest banalnie proste.

Wszystko, co musisz zrobić w tym przypadku, to nanieść pastę na miękką szmatkę lub gąbkę, po czym rozprowadzić środek w zlewozmywaku. Odczekaj ok. 30 minut i przy pomocy gąbki zacznij szorować czyszczoną powierzchnię. Na koniec przemyj zlew samą wodą i wytrzyj do sucha. I to wszystko!

Jak sama widzisz, wystarczy naprawdę niewiele, aby chromowany zlewozmywak wyglądał jak nowy. Jeśli znasz inne skuteczne metody na jego wyczyszczenie, oczywiście mi o tym napisz. Sprawdzonych trików sprzątających nigdy za wiele!

Zobacz także: Papier do pieczenia przyda się nie tylko do wypieków. Wiedziałaś o tym?

 • Miniatura:
 • Savany, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani