w

Jak usunąć drobne ryski z płyty indukcyjnej? Użyj banana!

Jak usunąć ryski z płyty
Casarsa, Getty Images Pro

Nawet jeśli dbasz o swoją płytę indykcyjną, zawsze pojawiają się jakieś drobne ryski, które ciężko usunąć z płyty. Nie wiesz, nawet kiedy tak właściwie powstały, ale kiedy słońce przyświeci, widzisz mnóstwo mikro rys. Czy da się ich pozbyć? Otóż jest na to pewien sposób!

Co przyczynia się do powstawania rys na płycie indukcyjnej?

Najczęściej winne są naczynia, które pod wpływem czasu zyskują nowe uszkodzenia, a te mogą mieć ostre wypustki. Niewinne przesunięcie po płycie może skutkować drobną ryską, którą zauważysz dopiero po czasie. Nie trzeba wiele, by twoja płyta stała się porysowana, chyba że traktujesz ją w szczególny sposób.

Jak usunąć drobne ryski z płyty indykcyjnej?

Na całe szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym jesteś w stanie usunąć drobne uszkodzenia na swojej indukcji. Najczęściej wystarczą domowe środki… w tym miąższ z banana!

Banan na drobne rysy

Jak usunąć ryski z płyty
banan/ fot. estefaniavizcaido

Na pierwszy rzut oka to nie może się udać, jeśli jednak zastanowimy się głębiej, okazuje się, że sposób z bananem jest możliwy. Wystarczy przekroić banana wzdłuż i pocierać jego miąższem po płycie. Następnie przecieramy płytę ręcznikiem papierowym i płynem, by pozbyć się nadmiaru osadu. Mączysty miąższ wchodzi w ryski i wypełnia je, tak że część staje się niewidoczna.

Jak usunąć ryski z płyty
Casarsa/ fot. getty images signature

Innym sposobem jest mieszanka wody i sody oczyszczonej. Na trzy łyżki sody dodaj łyżkę wody, powstanie gęsta masa, którą musisz natrzeć płytę, a po wyschnięciu ścieramy ją wilgotną szmatką i polerujemy do sucha. Ten sposób jest najczęściej rekomendowany i widać po nim sporą różnicę w wyglądzie urządzenia.

Jak widzisz, jest kilka sposobów, by usunąć drobne ryski z płyty indukcyjnej! A może i ty masz swój własny sposób? Daj znać!

Zobacz również:

 • Miniatura:
 • Casarsa, Getty Images Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Nadia Nowak

   Nadia to osoba kreatywna i eksperymentująca w kuchni, która ceni sobie dobre, naturalne i zdrowe produkty.
   Instagram / Napisz do Nadii