w , ,

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed przyborami kuchennymi z sieci sklepów Action

Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

Ważny komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W publicznym ostrzeżeniu czytamy, że przybory kuchenne ze sklepu Action zostały wycofane z powodu zawartości niebezpiecznych substancji, które mogą przedostawać się do jedzenia. O których przyborach mowa?

System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) poinformował, że jedna seria przyborów pochodzących z sieci sklepów Action może być niebezpieczna dla zdrowia. Dlaczego? Chodzi o aminy aromatyczne wykryte w przyborach, które migrują do żywności. Aminy aromatyczne są dla ludzi szkodliwe i nie powinny się znaleźć w żywności. Pierwszorzędowe aminy aromatyczne uważane są za substancje chemiczne, które mogą rakotwórcze lub potencjalnie rakotwórcze.

Przybory kuchenne z Action wycofane ze sprzedaży

Action to sklep w którym znajdziemy wiele produktów nie tylko do kuchni, ale też do łazienki i dekoracji do domu. Jeśli robisz w nim zakupy nie wpadaj w panikę. Komunikat wydany przed GIS nie dotyczy wszystkich przyborów kuchennych dostępnych w Action, ale jednej konkretnej serii, czyli zestawu trzech łyżek do gotowania. Jeśli masz w domu zestaw 3 przyborów kuchennych o tej specyfikacji wyrzuć je, albo zwróć do sklepu:

 • produkt: 7410500
 • kod kreskowy: 8003512787676,
 • numer partii: Q 116784,
 • Importer: Pengo SpA Italy Via A. Pigafetta n°3, Bassano del Grappa (VI), 36061,
 • Dystrybutor w Polsce: Action Logistic Poland Sp. z o. o., ul. Wojewódzka 10, 40-026 Katowice.
 • Miniatura:
 • Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Izabela Leśniewska

   Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.