w

Jak smażyć mielone, aby nie ociekały tłuszczem?

Mielone, młode ziemniaki i mizeria to jedno z najbardziej kultowych dań w naszym kraju. Jednak czy wiesz, jak smażyć mielone, aby były idealne?

Z pozoru wszystko wydaje się jasne, bo przecież każdy z nas zna przepis na domowe mielone. Problem jednak nie tkwi w metodzie łączenia produktów, a w sposobie smażenia mielonych. Dlatego warto znaleźć kilka wolnych minut i zapoznać się z listą rzeczy, które należy wyeliminować podczas smażenia mielonych.

Gwarantuję Ci, naprawdę warto. Dzięki tej wiedzy, jeszcze dziś usmażysz idealne mielone – bez nadmiaru tłuszczu i mega chrupiące jednocześnie. To naprawdę jest możliwe!

Jak smażyć mielone, aby wyszły idealne?

Jak wiadomo, kotlety mielone lubią tłuszcz, dlatego podczas smażenia używamy sporej ilości oleju. Nie oznacza to jednak, że nie możemy sprawić, aby nasze kotlety wpijały go mniej.

Po pierwsze, ogromne znaczenie ma temperatura samego oleju. Zanim zaczniemy smażyć mielone upewnijmy się, że olej jest dobrze rozgrzany. W przeciwnym wypadku mielone wpiją dużo więcej tłuszczu, gdyż zabraknie odpowiedniej temperatury do ścięcia się mięsa. Co więcej, takie kotlety mogą się rozpadać podczas odwracania na patelni. A to już prawdziwa katastrofa!

Smażone mielone/źródło: Yotka, Getty Images

Co więcej, nie dodawajmy jednocześnie na patelnię zbyt dużej ilości mielonych, ponieważ możemy zbyt szybko obniżyć odpowiednią temperaturę rozgrzanego oleju. Lepiej zrobić to wolniej, w kilku partiach.

Na koniec ważne jest również przechowywanie gotowych mielonych. Od razu po smażeniu, przełóż je do miski lub na talerz wyłożony ręcznikiem papierowym. Dzięki temu zabiegowi, nadmiar tłuszczu ze smażenia zostanie wchłonięty przez kuchenny gadżet.

Babciny trik na idealne mielone

Skoro już jesteśmy przy smażeniu mielonych, warto dodać, że na walkę z nadmiarem tłuszczu własny patent miały nasze babcie. Na patelnię, na której smażyły się mielone, dodawały kawałek surowego ziemniaka, który skutecznie wpijał nadmiar tłuszczu. Co więcej, kiedy olej był już bardzo rozgrzany, skutecznie obniżał też jego temperaturę, dzięki czemu kotlety mielone nie przypalały się zbyt szybko z zewnątrz.

Jak sama widzisz, wystarczy wprowadzić kilka małych zmian, aby przygotować idealne mielone za każdym razem!

Zobacz także: Jak zrobić pierogi dwa razy szybciej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    2 komentarzy

      Autor: Anna Nowak

      Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
      Facebook / Twitter / Napisz do Ani