w ,

Jak zrobić jajka wydmuszki? To bardzo proste

jajka wydmuszki
Olga Niekrasova, Studio Germany

Jajka wydmuszki są o niebo lepsze od tradycyjnych pisanek, które robi się na jajku na twardo. Takie skorupki mogą przetrwać nawet do następnych świąt, jeśli tylko dobrze je przechowamy. Ich największy mankament to delikatna struktura, a co za tym idzie bardzo łatwo je połamać w drobny mak już przy samym opróżnianiu z białka i żółtka. Poniżej znajdziesz instrukcję jak w bezpieczny sposób uniknąć połamania i przygotować wydmuszkę.

Jajka wydmuszki można farbować przy użyciu domowych barwników czy też wykleić bibułą. Jest wiele możliwości a pamięcią najlepiej sięgnąć do szkoły podstawowej, gdy okres wielkanocny obfitował w przeróżne place plastyczne z użycie jajek.

Przed całym procesem musisz dokładnie umyć jajka, a następnie sparzyć skorupki wrzątkiem. W ten sposób unikniesz zarażenia salmonellą, która może znajdować się na skorupce. Ponadto przygotuj długą cienką igłę i miseczkę.

Od czego zacząć?

jajka wydmuszki
pisanki wielkanocne/ fot. arinahabich, Getty Images

Weź jajko i igłę. Na obu końcach jajka musisz zrobić malutkie dziurki. Wbij igłę w koniec jajka i poruszaj igłą w taki sposób, jak byś chciała się w nie wwiercić. Delikatnie naciskaj na jajko, ale musisz to robić z wyczuciem, by nie uszkodzić struktury jajka. Kiedy już się wbijesz, powiększ otwór.

Zrób tak z obu stron, a następnie przytknij usta do jednej dziurki i zacznij dmuchać wewnątrz jajka, by powietrze wypchnęło zawartość jajka na zewnątrz. Rób przerwy i wydmuchuj jajko partiami, inaczej może Ci się kręcić w głowie od wysiłku.

Puste jajka musisz umyć od środka. Wpuść trochę wody do środka i potrząśnij jajkiem, a następnie wydmuchaj zawartość skorupki na zewnątrz. Zrób tak kilka razy, by mieć pewność, że jajko jest czyste w środku. Następnie odstaw jajka do wyschnięcia na ręczniku papierowym, tak by otwór był u dołu, a woda mogła swobodnie wpływać.

Jeśli chcesz zrobić genialne marmurkowe jajka, które będą jedyne w swoim rodzaju, sprawdź artykuł pod tym linkiem.

  • Miniatura:
  • Olga Niekrasova, Studio Germany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    2 komentarzy

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli