w

Ten dodatek sprawi, że z łatwością obierzesz jajka po ugotowaniu

Źródło: Jiri Hera

Gotowanie jajka nie jest żadną większą sztuką, jednak jego obranie, kiedy skorupka nie chce współpracować… już tak. Co zrobić, żeby jakoś ułatwić sobie tą niezbyt lubianą czynność?

Właściwości jajka

Jajka to cenny produkt w naszej diecie, który dostarcza nam wielu ważnych składników odżywczych Znajdziemy w nim witaminy: A, E, D, K, B2, B9, B12; a także składniki mineralne tj. żelazo, cynk, magnez, wapń, potas, fosfor. Nie ma wątpliwości, że jajka to coś co powinno znajdować naczelne miejsce w naszej diecie, właściwie każdego dnia. Jeśli więc bardzo lubisz jajka i jesz je często, a ich obieranie przyprawia cię o zawroty głowy, zostań z nami do końca.

Gotowanie i obieranie jajka

Komu z nas choć raz w życiu nie pękła skorupka jajka podczas gotowania, powodując, że część jajka wydobyła się z wnętrza do wody? Domyślamy się, że nie ma takiej osoby. I pewnie większość z tych osób wyjątkowo denerwuje taka sytuacja. A co z samym obieraniem, kiedy ze skorupką odchodzi część białka, a jajko zaczyna wyglądać wyjątkowo nieestetycznie? Jeśli choć raz skinęliście głową, koniecznie wypróbujcie patent znany i stosowany już przez nasze babcie, które dodawały do gotujących się jajek plasterki lub sok z cytryny. Zainteresowani?

Dodaj sok z cytryny do gotujących się jajek

Kiedy gotujesz jajka koniecznie dorzuć do wody 2 lub 3 plasterki pokrojonej cytryny lub dolej łyżkę wyciśniętego soku. Po co? Sok z cytryny powoduje, że skorupka staje się twarda i elastyczna, dzięki czemu nie pęka w trakcie gotowania, a podczas obierania łatwo odchodzi od białka. Jeśli akurat nie masz cytryny dodaj zamiast niej łyżeczkę octu. Efekt będzie ten sam.

  • Miniatura:
  • Źródło: Jiri Hera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.