w

Woda po ugotowanych jajkach. Do czego można ją użyć?

Woda po ugotowanych jajkach od razu ląduje w zlewie? To duży błąd. Okazuje się bowiem, że można ją jeszcze wykorzystać. W jaki sposób? Już za moment wszystko stanie się jasne!

Często serwujesz w swoim domu jajka gotowane na twardo lub miękko? Zaraz po ugotowaniu wylewasz wodę z jajek do zlewu? Ja też tak robiłam do niedawna. Ale okazuje się, że to duży błąd. W ten sposób marnujemy bardzo cenną mieszankę, która może się jeszcze przydać. Do czego konkretnie?

Woda po ugotowanych jajkach – do czego ją wykorzystać?

Nie wiem czy wiesz, ale niepozorna skorupka jaj zawiera wiele cennych minerałów i składników odżywczych. Mowa tu m.in. o wapniu, miedzi, cynku, żelazie, krzemie, fosforze i chromie. Podczas gotowania jaj, składniki te są uwalniane. A co za tym idzie, trafiają do wody. Dlatego największym błędem jaki możesz popełnić w tym wypadku, jest wyrzucenie tej cennej mieszanki do zlewu.

Zamiast tego, możesz wykorzystać ją do zraszania i podlewania roślin doniczkowych. Szczególnie specyfik ten sprawdzi się w przypadku roślin, którym brakuje wapnia. Jak je poznać? Otóż będą mieć one brązowe plamki i przesuszone końcówki.

Jeśli więc zauważyłaś takie przypadki wśród swoich kwiatów, jeszcze dziś zastosuj trik z wodą po ugotowanych jajkach. Pamiętaj jednak, aby najpierw ją ostudzić. Taką wodę możesz spokojnie przelać zarówno do domowej konewki, jak i butelki z atomizerem.

Słyszałaś wcześniej o takim rozwiązaniu? Czy podobnie jak ja, do tej pory wylewałaś wodę po jajkach prosto do zlewu?

Zobacz także: Na czym smażyć jajko sadzone? Ani grama oleju i masła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  4 komentarzy

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani