w

Jak gotować jajka? Wykorzystaj ten sposób, a obierzesz je w mig bez pękających skorupek

jak gotować jajka
OlafSpeier, Getty Images/Beeldbewerking, Getty Images Signature

Dziś powiem Ci, jak gotować jajka, aby nie pękały i obierały się ładnie w mgnieniu oka. To naprawdę jest możliwe! Trzeba tylko zastosować pewne triki.

Wiem, że początkowo może się wydawać, że w ugotowaniu jajek nie ma nic trudnego. Wkładasz je do garnka, zalewasz wodą i gotujesz przez jakiś czas, w zależności na jakim efekcie Ci zależy. Niestety, z doświadczenia wiem, że bardzo często podczas gotowania jajek, ich skorupka pęka. A co za tym idzie, trudniej się je obiera.

Na szczęście istnieją bardzo proste patenty, aby uniknąć tego typu trudności. Jakie? Już za moment wszystko stanie się jasne. Usiądź wygodnie i zabieraj się za czytanie!

Jak gotować jajka – sprawdzona metoda!

Jakiś czas temu podczas wizyty u Babci poskarżyłam się, że często po ugotowaniu jajek mam problem z ich ładnym obraniem. Niektóre skorupki odchodzą od jajek w mig, pozostawiając idealnie gładkie białko. Większość jednak to jakiś istny horror. Nie dość, że skorupka nie chce zejść, to jeszcze wraz z nią oddzielają się spore kawałki białka.

Gotowanie jajek/źródło: FotoCuisinette, Getty Images

Moja Babcia uśmiechnęła się i powiedziała, że już za moment raz na zawsze rozwiąże mój problem. Po pierwsze, zwróciła uwagę na fakt, że nie możemy gotować jajek prosto z lodówki. Powinniśmy dać im czas, aby nabrały temperatury pokojowej. Po drugie, do wody, w której zamierzamy gotować jajka, warto dodać odrobinę octu lub soku z cytryny. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, skorupce jajka nic się nie stanie.

Nie zaszkodzi również dodanie szczypty soli, która również powinna skutecznie zahamować proces pękania skorupki. Co więcej, po ugotowaniu jajek, nie powinniśmy od razu wylewać całego wrzątku i zalewać gorących jajek zimną wodą. W ten sposób również możemy doprowadzić do pęknięcia skorupek ze względu na gwałtowną zmianę temperatur. Lepiej dolewać zimną wodę małymi partiami, aby różnica temperatur nie była zbyt drastyczna.

Na koniec warto pamiętać, że nie powinniśmy zwlekać z obieraniem jajek. Kiedy już nieco ostygną i będziemy w stanie utrzymać je w ręku, należy od razu rozpocząć proces obierania.

Teraz już wiesz, co zrobić, aby w szybki i prosty sposób obrać ugotowane jajka. Kilka małych zmian, a efekty będą naprawdę zadawalające!

Zobacz także: Puszysta jajecznica, której nie trzeba smażyć na patelni. Jest o wiele lżejsza dla żołądka

  • Miniatura:
  • OlafSpeier, Getty Images/Beeldbewerking, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Jeden komentarz

      Autor: Anna Nowak

      Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
      Facebook / Twitter / Napisz do Ani