w

Drewniana łyżka nie tylko do gotowania… Poznaj nietypowe zastosowanie

Źródło: Billion Photos

Kiedy u jakiejś gospodyni zobaczycie, że drewniana łyżka leży na garnku w trakcie gotowania, możecie mieć pewność, że trafiliście do domu prawdziwego fachowca. Dlaczego? Trik, który chcemy ci dziś pokazać odmieni twoje życie. A jeśli nie życie, to na pewno gotowanie. Jeśli masz dosyć zalanej kuchenki przez kipiącą zupę czy ziemniaki, ten artykuł powstał z myślą o tobie.

Każdy kto choć raz gotował: ziemniaki, ryż czy makaron, wie o tym, że w trakcie gotowania mogę one spłatać niezłego figla. Szczególnie jeśli ustawimy dużą moc palnika i akurat zadzwoni do nas telefon, czy wyjdziemy do toalety. Kiedy wrócimy możemy mieć pewność, że połowa zawartość garnka wykipi na kuchenkę i zamiast jedzenia, będziemy mieć masę sprzątania. Opisana sytuacja może być już tylko wspomnieniem, jeśli zastosujemy trik z wykorzystaniem drewnianej łyżki.

Drewniana łyżka na garnku podczas gotowania

Okazuje się, że dzięki położonej na garnku drewnianej łyżce, już nigdy nie wykipi nam żadna potrawa. Jak to działa? Drewno jest materiałem, który odpycha wodę. Dzięki tej właściwości, pęcherze wrzącej wody, napełnione parą wodną w wyniku styku z drewnem pękną i opadną, a nie zaczną wydostawać się poza naczynie. Jeśli nie wierzysz, koniecznie wypróbuj ten eksperyment w trakcie gotowania. Pamiętaj, że sprawdzi się tylko drewniana łyżka, metalowa jedynie się nagrzeje i nie spełni tej funkcji. Jeśli czas gotowania będzie długi, a ty zauważysz, że drewno się nagrzało i trik przestaje działać, koniecznie zamień łyżkę na nową, która będzie chłodniejsza.

  • Miniatura:
  • Źródło: Billion Photos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.