w

Papier do pieczenia można wykorzystać nie tylko do wypieków. Wiedziałaś o tym?

W każdej kuchni można znaleźć papier do pieczenia. Ale czy wiesz, że drzemie w nim ogromny potencjał, który można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów? Niesamowite pomysły i rozwiązania już na Ciebie czekają!

Bardzo często jest tak, że jakieś przedmioty kojarzą nam się strikte z konkretną czynnością i robimy ją już z automatu. Nawet się nad nią nie zastanawiamy i nie szukamy innych opcji. Podobne odczucia miałam w przypadku papieru do pieczenia.

Zawsze kojarzył mi się on z wypiekami i nawet nie przyszło mi do głowy, że przy jego pomocy możemy m.in. zrobić porządki w kuchni. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj ten artykuł do końca, a wszystko stanie się jasne!

Jak wykorzystać papier do pieczenia w kreatywny sposób?

#1 Zabezpieczenie w lodówce i szafkach kuchennych – przy pomocy kuchennego gadżetu możesz utrzymać w kuchni idealny porządek. Po pierwsze rozłóż kilka arkuszy zarówno na półkach lodówki, jak i na dnie kuchennych szuflad i szafek. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie potencjalne zabrudzenia i wilgoć będą gromadzić się na papierze, który wystarczy wymienić od czasu do czasu. I po kłopocie!

#2 Pomoc przy przesypywaniu małych produktów – z arkusza papieru do pieczenia możesz zrobić też w mgnieniu oka domowy lejek, dzięki któremu przesypiesz bez problemu m.in. ryż i kaszę do słoików.

#3 Duże ułatwienie przy rozbijaniu mięsa na desce do krojenia – utrzymanie idealnie czystej deski do krojenia, to nie lada wyzwanie. A czasami naprawdę wystarczy niewiele, aby ułatwić sobie to zadanie. Kiedy pracujesz z surowym mięsem, pomiędzy nim a deską zawsze rozkładaj papier do pieczenia. Dzięki temu zabezpieczeniu, wszystkie soki oraz resztki jedzenia zostaną na arkuszu. I szorowanie deski nie będzie już potrzebne. Zużyty papier wyrzucisz do kosza i po kłopocie!

papier do pieczenia
Krojenie mięsa na desce/źródło: AALA IMAGES, Getty Images

#4 Otwieracz do puszek – jak się okazuje, dzięki obecnemu na papierze do pieczenia woskowi, nie tylko skutecznie wyczyścić kuchenny gadżet. Dodatkowo zabezpieczysz go przed stępieniem.

#5 Przełożenie ciasta kruchego – papier do pieczenia pomoże również przy rozwałkowaniu i przeniesieniu do formy delikatnego ciasta kruchego. Dzięki takiemu zabezpieczeniu masz pewność, że nic mu się nie stanie. Co więcej, cały proces przebiegnie w mgnieniu oka.

#6 Idealnie czysty i lśniący kran w kuchni – i na koniec patent z kranem. Kiedy już go wyczyścisz, przetrzyj całą jego powierzchnię papierem do pieczenia, aby go dodatkowo zabezpieczyć. Dzięki tej prostej sztuczce, nie będzie widać na nim ani odcisków palców, ani osadu po wodzie.

Zobacz także: Woda po ugotowanych jajkach. Do czego można ją użyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani