w

Ta woda odkwasza organizm. Sprawdź co mówią na jej temat badania

Źródło:

Woda alkaliczna? Co to takiego i dlaczego w krótkim czasie stała się tak popularna, mimo swojej ceny? Zebraliśmy w jednym poście wszystkie informacje na temat właściwości wody alkalicznej. To co: hit czy kit? Jak myślicie?

Woda alkaliczna pozyskiwana jest z wnętrza ziemi, gdzie absorbuje wiele cennych minerałów zawartych w skałach. Jednak to nie jedyne miejsce gdzie można ją pozyskać. Wraz z rozwojem techniki wodę tą zaczęto uzyskiwać w warunkach laboratoryjnych w procesie elektrolizy. Woda alkaliczna to woda, która ma wyższy poziom pH, niż woda mineralna. Oznacza to, że jeśli zwykła woda ma pH neutralne w granicach 7- 7,5 to woda alkaliczna ma pH o wiele wyższe, zasadowe, co według medycyny naturalnej czyni ją świetnym produktem odkwaszającym organizm.

Woda alkaliczna właściwości

Zakwaszenie organizmu ma zły wpływ na nasze zdrowie i powoduje: miażdżycę, osteoporozę, cukrzycę i nadciśnienie tętnicze. Woda alkaliczna ma za zadanie niwelować zakwaszenie organizmu i jednocześnie chronić przed wieloma choroba cywilizacyjnymi, które je powodują. Oczywiście nie mówimy tu o stanie kwasicy metabolicznej, która wymaga hospitalizacji, ale o zwykłym zaburzeniu równowagi kwasowo- zasadowej. W tym momencie musimy też podkreślić, że wszelkie doniesienia na temat wody alkalicznej nie zostały potwierdzone naukowo, więc w każdym przypadku należy pojawiające się dolegliwości konsultować z lekarzem.

Kiedy pić wodę alkaliczną?

Według producentów wód alkalicznych należy pić ją na czczo, małymi łykami, a cały proces powinien trwać nie więcej niż dwa tygodnie. Co istotne jeśli woda ma za bardzo zasadowy odczyn, jest w wtedy gorzka i niesmaczna i nie należy jej pić. Zbyt zasadowa woda może niekorzystnie wpływać na żołądek i przełyk a nawet… niszczyć sprzęty kuchenne.

Kto nie może pić wody alkalicznej?

Jako że długotrwałe stosowanie wody alkalicznej może powodować kamienie, nie powinny jej pić osoby z zaburzeniami nerek. Kto jeszcze nie powinien pić tego rodzaju wody? Dzieci do 3 roku życia, osoby aktywne fizycznie, osoby starsze, a także chorzy na bezkwasowość.

  • Miniatura:
  • Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.