w

W koszyczku wielkanocnym znajduje się naturalny lek i afrodyzjak. Nie każdy zna jego właściwości

Źródło:

Afrodyzjak z koszyczka? Nie, nie zwariowaliśmy. W koszyczku wielkanocnym znajduje się roślina znana od wielu tysięcy lat, która ceniona była za prozdrowotne właściwości, a także za moc rozbudzania libido. Co to za roślina?

Oczywiście mowa o… chrzanie. Chrzan to pospolita i łatwo dostępna roślina, którą znajdziemy na łąkach, pastwiskach i polach. Co ciekawe początkowo uważano chrzan za bezużyteczny chwast, ale od kiedy odkryto jego właściwości stał się ceniony na całym świecie.

Poznaj moc chrzanu

Chrzan ma masę prozdrowotnych właściwości. Dzięki zawartości wielu witamin tj.: A. B, E, K, a także składników mineralnych tj.: potas, wapń i magnez leczy się nim wiele dolegliwości. Chrzan działa nie tylko w środku, ale też na zewnątrz naszego organizmu. Ma ogromny wpływ na pobudzenie metabolizmu i produkcję kwasów trawiennych, a także wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo mimo ostrego, wyrazistego smaku chrzan świetnie łagodzi zgagę, a także niweluje problem z zaparciami. Jednak to jeszcze nie wszystko…

Chrzan- wykorzystaj nie tylko korzeń, ale też liście

Chrzan wykazuje działanie antybakteryjne i antygrzybiczne dzięki czemu świetnie radzi sobie z infekcjami. Należy pamiętać o tym, aby spożywać go na surowo, gdyż obróbka termiczna zabija jego właściwości antybakteryjne. Należy pamiętać o tym, że nie tylko korzeń chrzanu jest zdrowy, jego moc tkwi również w liściach, z których robi się okłady, działające przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dodatkowo chrzan ma w sobie glukozynolany, które wykazują działanie przeciwnowotworowe i zmniejszają ryzyko raka żołądka nawet o 40%.

Naturalny afrodyzjak z koszyczka

Chrzan od wieków uważany jest za naturalny afrodyzjak, który zwiększa libido i poprawia potencję. Co ciekawe takie działanie zaobserwowano zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Jednak aby dostrzec jego działanie należy spożywać go regularnie przez dłuższy okres czasu. Jak widać moc chrzanu jest ogromna, dlatego nie zapomnij umieścić tego naturalnego afrodyzjaku w swoim koszyczku i jeść codziennie. Pamiętaj, że wystarczy jedna łyżeczka, aby uchronić się przed wieloma chorobami

  • Miniatura:
  • Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.