w

Ukryta funkcja obieraczki do warzyw pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu

Ukryta funkcja obieraczki do warzyw
KAppleyard, Getty Images

Obieraczka do warzyw to jedno z najprostszych narzędzi kuchennych. Chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości co do tego, jak ją używać. Nie każdy jednak wie, że wszystkie obieraczki mają ukrytą funkcję! Jaką? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Na wstępie wypada zaznaczyć, że mówiąc o ukrytej funkcji obieraczki do warzyw, wcale nie mamy na myśli charakterystycznych wypustków, które służą do usuwania gniazd nasiennych z owoców. Chodzi raczej o właściwości samego ostrza. Ten ukryty „bajer” sprawia, że czas każdej pracy, wykonywanej obieraczką, można skrócić o połowę!

Ukryta funkcja obieraczki do warzyw – aż dziw, że nie wszyscy z niej korzystają

Ukryta funkcja obieraczki do warzyw
obieraczka do warzyw/ fot. Photography Film, Getty Images

Większość osób obiera warzywa i owoce w ten sam sposób – wykonując pionowe pociągnięcia od góry do dołu i kolejno powtarzając ten ruch. Ta technika jest jak najbardziej prawidłowa, ale musisz wiedzieć, że stosując ją, marnujesz mnóstwo czasu (wiem, bo przekonałam się na własnej skórze).

W tym miejscu należy wspomnieć, że każda obieraczka do warzyw (pionowa i pozioma) jest wyposażona w ostrze zaopatrzone w dwie krawędzi tnące – jedną umożliwiającą usuwanie skórki ruchami góra-dół i drugą, która usuwa skórkę od dołu do góry!

Gdy następnym razem będziesz chciała usunąć skórkę z warzyw lub owoców, nie odrywaj ostrza, gdy będziesz chciała, by wróciło do pozycji wyjściowej. Rezygnując z „pustych” ruchów, wykonasz pracę dwa razy szybciej!

@clairebanayad

6 million and still counting 😅😅😅

♬ original sound – OneStopChop
TikTok @clairebanayad

Ukryta funkcja obieraczki do warzyw powinna być rozpowszechniona, gdyż znacznie skraca proces obierania warzyw.

Zobacz również:

 • Miniatura:
 • KAppleyard, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Nadia Nowak

   Nadia to osoba kreatywna i eksperymentująca w kuchni, która ceni sobie dobre, naturalne i zdrowe produkty.
   Instagram / Napisz do Nadii