w

Jak skutecznie wyczyścić piekarnik? Pomoże tabletka do zmywarki

Stootsy Getty Images, allanswart Getty Images Pro

Czyszczenie piekarnika może stać się największym koszmarem. Nic w tym dziwnego, skoro trzeba sporo przy tym się napracować i stracić wiele czasu. I to często z efektem, który nie zadowala nas do końca.

Niedawno sprawdziłam pewien sposób i wiem, że wcale nie musi tak być. Trzeba po prostu wykorzystać pewien kreatywny trik z niepozornym produktem kuchennym. Jakim? Już za chwilę wszystko stanie się jasne!

Czyszczenie piekarnika od czego zacząć?

Zanim weźmiesz się za czyszczenie piekarnika, chcąc pozbyć się tłustych i uciążliwych plam, posłuchaj o rozwiązaniu, które jest w 100% skuteczne.

Okazuje się, że kluczem do sukcesu w tym przypadku jest zwykła tabletka do zmywarki. I tu możesz wykorzystać kilka patentów.

Po pierwsze, w pustym piekarniku umieść blachę lub naczynie żaroodporne z tabletką do zmywarki i gorącą wodą. Pamiętaj, że ciecz musi przynajmniej w połowie zakrywać detergent do czyszczenia naczyń. Teraz uruchom piekarnik na dwie godziny. Urządzenie powinno pracować w temperaturze 100 stopni Celsjusza. Po dwóch godzinach wytrzyj dokładnie wnętrze piekarnika przy pomocy ręcznika kuchennego. Nie zapomnij wyczyścić również naczynia, w którym umieściłaś kostkę do zmywarki.

Po drugie, na bazie tabletki do zmywarki możesz stworzyć domową pastę do czyszczenia piekarnika. Wystarczy, że rozgnieciesz kostkę, po czym połączysz ją z małą ilością wody. Kiedy już uzyskasz konsystencję pasty, rozprowadź ją na brudnych elementach piekarnika i pozostaw minimum na 30 minut. Na koniec wystarczy usunąć papkę z zabrudzeniami przy pomocy ręcznika kuchennego.

Po trzecie, tabletkę do zmywarki możesz połączyć ze szklanką gorącej wody. Kiedy detergent się rozpuści, przelej powstałą mieszankę do butelki z atomizerem. Rozpyl środek na zabrudzeniach i pozostaw go tam minimum przez 30 minut. Tak jak wcześniej, na koniec wytrzyj dokładnie wnętrze piekarnika ręcznikiem papierowym.

I to wszystko! Teraz już wiesz jak skutecznie wyczyścić piekarnik. Koniecznie daj mi znać, która z przedstawionych metod najbardziej Ci się spodobała.

Zobacz także: Zwalcz brzydki zapach z odpływu dzięki jednej sztuczce

 • Miniatura:
 • Stootsy Getty Images, allanswart Getty Images Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  4 komentarzy

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani