w

Zwalcz brzydki zapach z odpływu dzięki jednej sztuczce

Zwalcz brzydki zapach z odpływu
Sponsorowane

Kuchenny zlew to miejsce, gdzie lądują resztki jedzenia, a te lubią zalegać w naszym odpływie, a to sprawia, że zaczyna się unosić brzydki zapach. Jest to zmora większości domów, a czasem nawet problem „nie do przeskoczenia”. Co w takiej sytuacji zrobić? Otóż istnieje genialny trik, który pomoże nam uporać się z problemem.

Nikt nie będzie się sprzeczał, że zlew to problematyczne miejsce w domu i trzeba się z nim delikatnie obchodzić. Mimo że nie wyrzucamy do niego jedzenia, nawet najmniejsze resztki potrafią sprawić dużo kłopotu. Lepiej zapobiegać zatkanemu odpływowi niż go odtykać, na szczęście istnieje mnóstwo sposobów, które zagwarantują czysty zlew.

Kilka zasad jak utrzymać czysty zlew:

  • nie używaj ostrych myjaków do czyszczenia,
  • najlepiej sprawdzają się łagodne środki chemiczne lub soda i ocet,
  • zacieki z kamienia łatwo usunąć sokiem z cytryny,
Sponsorowane

Co zrobić z brzydkim zapachem unoszącym się z odpływu?

zlew/ fot. canva

Okazuje się, że problem z cuchnącym zlewem dotyka większości domów i trzeba się go jak najszybciej pozbyć. By to zrobić, można zastosować dwie sztuczki. Pierwsza to tradycyjna soda z octem, która przynosi efekty już po pierwszym zastosowanie. Jeśli jednak nie mamy w domu któregoś ze składników, można pokusić się o użycie rozpuszczonej kapsułki do prania. Wystarczy, że umieścisz ją na sitku zlewu i zalejesz wrzątkiem. Brzydki zapach z odpływu zniknie w mgnieniu oka.

Takie zabiegi warto przeprowadzać raz na kilka tygodni, by nie doprowadzić do większego zanieczyszczenia. Od dziś brzydki zapach z odpływu nie będzie problemu.

Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę bez użycia chemii? Sprawdź tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    2 komentarzy