w

Jak naostrzyć tarkę kuchenną? Wypróbuj ten prosty sposób, a nie kupisz już nowej

Przychodzi czas, gdy trzeba naostrzyć tarkę kuchenną, ponieważ ścieranie zaczyna przypominać tarcie kamieniem o mur. Jest to bardzo niewygodne i wymaga sporo siły, a w efekcie dostajemy porozgniatane warzywa, które nie ładnie wyglądają. Chcesz się dowiedzieć jak ją naostrzyć, by była jak nowa? Sprawdź poniżej jak to zrobić!

Istnieje kilka podstawowych sprzętów kuchennych, które są niezbędnikiem przy gotowaniu. Zazwyczaj ułatwiają nam prace i skracają czas przygotowania. Jednym z nich jest tarka do warzyw, która pod wpływem ciągłego używania, zaczyna być tempa. W tej sytuacji mamy trzy wyjścia: używać, póki daje jeszcze radę, kupić nową lub zaostrzyć ząbki starej. Chyba nie trzeba mówić, który sposób wybieramy.

Naostrzenie starej tarki będzie bardziej ekologiczne, a przy okazji zaoszczędzisz odrobinę pieniędzy na nowym sprzęcie.

Jak naostrzyć tarkę kuchenną domowym sposobem?

papier ścierny, fot. unkas_photo, Getty Images

Do naostrzenia narzędzia wystarczy użyć papieru ściernego, który jest bardzo tani, a jeden arkusz wystarczy na kilka użyć. Trzeba ci dwa arkusze o różnej gradacji: 240 i 800.

Przed wykonaniem „zabiegu” musisz dokładnie umyć tarkę z ewentualnych pozostałości po jedzeniu. Następnie postaw ją na desce do krojenia i zacznij pocierać papierem o niższej gradacji od góry do dołu przez ok. 30-40 razy. Po tym czasie weź drugi arkusz i pocieraj nim kolejne kilkanaście razy o ząbki tarki. Zrób tak na wszystkich stronach narzędzia. Po skończonym ostrzeniu dokładnie umyj tarkę wodą i płynem do naczyń. Wszystko gotowe, a ty możesz cieszyć się ostrym narzędziem. Ten zabieg możesz powtarzać cyklicznie, dopóki twoja tarka nie będzie już zbyt stara i trzeba będzie ją wymienić na nową.

Zobacz również te triki kuchenne:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Nadia Nowak

   Nadia to osoba kreatywna i eksperymentująca w kuchni, która ceni sobie dobre, naturalne i zdrowe produkty.
   Instagram / Napisz do Nadii