w

Czy wyrzucasz zużytą torebkę po herbacie? Lepiej połóż ją na grzejniku

jak zrobić z zużytej torebki po herbacie naturalny odświeżacz powietrza
torebka po herbacie jako odświeżacz powietrza

Okres zimowy sprzyja robieniu rozgrzewających naparów z herbatą na czele. Czy wiesz, że torebka herbaty nawet po użyciu może się przydać?

Kiedy tylko za oknem robi się chłodniej, szybciej zapada zmrok, a drzewa pokrywają się kolorowymi liśćmi, na moim stole zaczynają gościć różnego rodzaju herbaty. Uwielbiam testować nowe smaki tego rozgrzewającego naparu, który skutecznie pozwala przegonić nawet największą chandrę.

Picie herbaty/ źródło: pixabay.com/

Wręcz kocham ten moment kiedy wracam do domu po ciężkim dniu, zaparzam herbatę i siadam pod kocykiem z ulubioną książką. To idealny pomysł na relaks i jednocześnie naładowanie baterii na nowy dzień.

Ostatnio dowiedziałam się jednak, że mój wieczorny rytuał może mieć jeszcze jeden, bardzo korzystny efekt. Co więcej, całe przedsięwzięcie nic mnie kosztuje i nie wymaga wielkich nakładów pracy!

Torebka herbaty – daj jej drugie życie

Do tej pory, po zaparzeniu torebki herbaty, wyrzucałam ją do kosza. I z pewnością robi tak większość miłośników gorącego naparu. Jak się jednak okazuje, to duży błąd. Niepozorna torebka herbaty skrywa w sobie ogromny potencjał, który może wykorzystać każdy z nas! Otóż zużytą na pozór torebkę herbaty możesz zamienić w domowy odświeżacz powietrza. Jak to zrobić?

Na pewno w swoim domu masz ulubione olejki eteryczne, które do tej pory dodawałeś do kominka ze świeczką lub odświeżacza powietrza na prąd. Jednak biorąc pod uwagę rosnące koszty prądu i wzrost cen praktycznie wszystkich produktów, warto połączyć i w kreatyny sposób wykorzystać rzeczy, które używamy na codzień.

I tak właśnie możesz postąpić w przypadku zużytej torebki po herbacie. Nasącz ją delikatnie olejkami eterycznymi, po czym zawieś na grzejniku, który i tak pracuje w okresie grzewczym. Dzięki temu zabiegowi w Twoim mieszkaniu w mgnieniu oka zacznie roznosić się przyjemny aromat.

Czy to nie genialne? Nie dość, że przestaniesz wydawać pieniądze na zapewnienie pięknych zapachów w swoim mieszkaniu, to jeszcze wykorzystasz w pełni potencjał na pozór zużytej torebki po herbacie.

Domowej roboty odświeżacz powietrza z torebki po herbacie/ źródło: pixabay.com

A jeśli obawiasz się, że zużyta torebka po herbacie nie będzie ładnie prezentować się na grzejniku, zawsze możesz umieścić ją w takim miejscu, aby nie była widoczna na pierwszy rzut oka. I to wszystko!

Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam takie rozwiązania. Dzięki nim w prosty i szybki sposób możemy uzyskać jakiś profit bez wydawania dodatkowych funduszy! Prawda, że opłaca się być kreatynym?

Zobacz także: Jak zrobić domowe tabletki do zmywarki?

 • Miniatura:
 • torebka po herbacie jako odświeżacz powietrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani