w ,

Jak zrobić domowe tabletki do zmywarki? Oszczędzasz pieniądze i swój sprzęt!

domowe tabletki do zmywarki
Sponsorowane

Kupując zmywarkę, musimy mieć na uwadze, że wymaga ona specjalistycznych środków myjących, a tani płyn do naczyń na nic się nie zda. O zgrozo tabletki myjące do zmywarek są niezwykle drogie, a używamy ich średnio raz dziennie. Poza wysoką ceną często posiadają toksyczne substancje, które niszczą nasz sprzęt od środka. Okazuje się, że wystarczy kilka składników, by zrobić swoje własne tabletki do zmywarki. Zobacz jakie to proste!

Na pierwszy rzut oka tabletki nie będą zachęcać wyglądem, ale gwarantujemy, że są genialnym środkiem myjącym, który nie zawiera niebezpiecznych toksyn dla organizmu człowieka. Niestety mało osób wie, że środki czyszczące często pozostają na naczyniach, z których później jemy. Jest to silna chemia, która zdecydowanie nie wspiera naszego organizmu.

Tabletki to zmywarki to średnio koszt 50 zł za opakowanie. Domowe tabletki do zmywarki (15 szt.) to około 7 zł.

Jak zrobić domowe tabletki do zmywarki?

Sponsorowane
soda oczyszczona / fot. canva
  • soda oczyszczona 200 g
  • kwasek cytrynowy 50 g
  • sól 100 g
  • woda 100 ml

Dodatkowo trzeba mieć pod ręką piekarnik, papier do pieczenia oraz foremki do lodu. Z tych składników stworzymy świetny produkt czyszczący!

Zacznij od rozgrzania piekarnika do 200*C. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wysyp sodę oczyszczoną. Wstaw blaszkę do piekarnika na 30 minut i od czasu do czasu mieszaj. Pieczona soda zmienia się w sodę kalcynowaną, którą można spotkać w środkach piorących.

Pieczoną sodę przekładamy do miski, dodajemy sól i kwasek cytrynowy. Dolewamy wody i mieszamy całość. Przekładamy powstałą masę do foremek na lód. Tak przygotowane kostki odstawiamy do zastygnięcia na kilka godzin. Kiedy wyciągniemy je z foremki, musimy je przełożyć do szczelnego opakowania. Najlepiej sprawdzi się plastikowy pojemnik lub słoik, postawiony na górnej szafce, by nie dopuścić do zetknięcia się detergentu z dzieckiem czy zwierzakiem.

Sponsorowane

Soda oczyszczona to genialny produkt myjący. Sprawdź, w jakiej sytuacji jej użyć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    2 komentarzy