w

Jak oczyścić paprykę w kilkadziesiąt sekund? Trik z tego filmiku powinna znać każda osoba

Jak oczyścić paprykę
Hans, Pixabay

Zastanawiasz się jak oczyścić paprykę, by wszystkie uporczywe pestki wypadły za jednym razem? Otóż okazuje się, że jest pewien trik kuchenny, który nam w tym pomoże. Sprawdź poniżej, jak za pomocą kilku ruchów oczyścisz paprykę.

Warzywa powinny stanowić główny filar w naszej diecie. Są zdrowe, niskokaloryczne a przede wszystkim smaczne. Można je dowolnie przerabiać i nadawać różnych smaków za pomocą ziół i przypraw. Dzisiejszą gwiazdą jest czerwona papryka, która wewnątrz kryje mnóstwo uporczywych pestek, a te lubią się rozsypywać i przyklejać do wnętrza warzywa. W konsekwencji robi się duży bałagan na blacie, a nasze ręce ociekają czerwonym sokiem.

Jak oczyścić paprykę
MayerKleinsteim, Getty Images

Aby tego uniknąć, musisz skorzystać z triku na oczyszczanie papryki. Wystarczy, że odetniesz ogonek i postawisz ją „do góry nogami”, następnie nacinasz paprykę od dołu do góry wzdłuż jej wgłębień. Następnie rozchylamy jej cząstki i obcinamy w ten sposób, że gniazdo nasienne pozostaje nienaruszone.

Poniżej wstawiamy filmik instruktażowy TikToka Pauliny Golec.

Tiktok z konta @wszamto

Jak widzisz, da się oczyścić paprykę w bardzo łatwy sposób. Wystarczy jedynie trochę ponacinać warzywo i umiejętnie wydrążyć środek. Myślę, że takie ułatwienie w kuchni pomoże nie jednemu z nas.

Na naszym serwisie znajdziesz mnóstwo sztuczek, które ułatwią Ci gotowanie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile nieodkrytych trików jest jeszcze przed tobą.

 • Miniatura:
 • Hans, Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli