w

Jak naostrzyć nóż w szybki sposób? Przyda się pasta do zębów

Ten trik przyda się w każdym domu. Już za moment dowiesz się, jak naostrzyć nóż kuchenny. I to przy pomocy pasty do zębów. Tego nie możesz przegapić!

Na bieżąco staram się poznawać nowinki odnośnie kuchni. Testowanie nowych przepisów i wykorzystywanie przydatnych trików to moja codzienność. I choć przeczytałam i zobaczyłam w życiu już wiele, to ostatnio przeżyłam prawdziwy szok.

Otóż znajoma powiedziała mi o niestandardowym patencie na ostrzenie noża. Jak się okazuje, do tego zadania można wykorzystać pastę do zębów. Tak, dobrze przeczytałaś, chodzi o pastę do zębów, którą można znaleźć w każdej łazience. Jak to działa? Już za moment wszystko stanie się jasne!

Jak naostrzyć nóż przy pomocy pasty do zębów?

Kiedy myślisz o metodzie na naostrzenie noża, zapewne w pierwszej kolejność na myśl przychodzi Ci ostrzałka. Już za moment przekonasz się jednak, że istnieją jednocześnie skuteczne sposoby domowe, dzięki którym uzyskasz zadawalające efekty.

Niestandardowy patent na naostrzenie noża przy pomocy pasty do zębów, sprzedała mi moja dobra znajoma Marta. Jak sama podkreśla, często stosuje ten trik w swojej kuchni i jest zadowolona w 100%

Na początek nałóż sporą warstwę pasty na powierzchnię noża i odstaw na kilka minut. W międzyczasie przygotuj talerzyk, który posłuży nam za domową ostrzałkę. Odwróć go dnem do góry. Wymieszaj ze sobą łyżeczkę soli oraz kilka kropel octu. Po połączeniu składników, gotową mieszankę rozprowadź na krawędziach talerza i odstaw na chwilę.

Kiedy mieszanka trochę zaschnie, zacznij przesuwać nożem wzdłuż krawędzi talerza – od góry do dołu. Po takim ostrzeniu dokładnie umyj nóż i wytrzyj do sucha. I to wszystko!

Zobacz także: Sztuczka z sitkiem i masłem. Nie będziesz się więcej męczyć z twardą kostką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Anna Nowak

      Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
      Facebook / Twitter / Napisz do Ani