w

Zalej orzechy włoskie wrzątkiem i odlej napar. To wspaniały, naturalny kosmetyk!

orzechy włoskie

Orzechy włoskie są znane jedynie ze swojej funkcji spożywczej, ale mało kto wie, że genialnie sprawdzają się w przypadku domowych kosmetyków. Dzięki temu prostemu trikowi uzyskasz wartościowy napar!

Niedawno zakończył się okres zbierania orzechów włoskich, część z nas zrobiła duże zapasy tego wartościowego produktu. Można je chrupać jako przekąskę, dodać do potrawy czy deseru, ale i wykorzystać w nieco inny sposób. Wystarczy, że zalejesz je wrzątkiem.

Orzechy włoskie i ich właściwości

Orzechy są wysokokalorycznym produktem, jednak warto je włączyć do swojej diety. Są źródłem wielonienasyconego kwasu tłuszczowego omega-6 oraz kwasu omega-3, aminokwasów, witamin z grupy B. Dodatkowo znajdziesz tam mnóstwo minerałów — potas, fosfor, magnez, cynk, mangan i jod i pokaźną ilość antyoksydantów.

orzechy włoskie/ fot. canva

Polacy jedzą zdecydowanie za mało orzechów. Jednak nie można przesadzić w żadną stronę, gdyż sa wysoko kaloryczne i mogą tuczyć.

Zalewanie orzechów wrzątkiem

Jak można wykorzystać łupki z orzechów? Otóż okazuje się, że zalane wrzątkiem są genialnym kosmetykiem do pielęgnacji włosów!

W garnku umieść łupy z orzechów i zalej je wodą, zagotuj całość i pozostaw na wolnym gazie przez 20 minut. Po tym czasie ściągnij garnek z ognia i daj mu ostygnąć. Napar używaj po każdym myciu głowy, będzie wzmacniał cebulki i wydobywał miedziane refleksy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Nadia Nowak

      Nadia to osoba kreatywna i eksperymentująca w kuchni, która ceni sobie dobre, naturalne i zdrowe produkty.
      Instagram / Napisz do Nadii