w

Orzechy włoskie barwią dłonie. Jak pozbyć się zabrudzeń?

orzechy włoskie

Jeśli choć raz obierałaś orzechy włoskie, wiesz, że wiąże się to z barwiącym sokiem na dłoniach. Nie straszne mu woda z mydłem. Jak pozbyć się tego nieetycznego zabarwienia. Poniżej 3 skuteczne metody!

Orzechy włoskie zawierają barwnik o nazwie juglon i to właśnie on jest sprawcą całego zamieszania. Woda z mydłem jest bezsilna w tej walce, więc warto poszukać sprawdzonych sposobów na bez użycia ciężkiej chemii. Zasięgnij po domowe sposoby, składniki są w twojej kuchni!

Sponsorowane

Kwasek cytrynowy lub cytryna

Sok z cytryny to niezawodny środek na wszelkie zabrudzenia. Do rąk możesz użyć zarówno kwasku cytrynowego, jak i świeżego owocu. Nasącz dłonie w roztworze wody i kwasu, a następnie pocieraj, aż plamy zaczną blaknąć. Czynność powtórz dwa razy, jeśli jest taka konieczność.

Ocet winny

new look casting/ Canva

Można go używać solo lub w połączeniu z kwaskiem cytrynowym, taka mieszanka będzie dobra na mocniejsze zabarwienia.

Sponsorowane

Peeling cukrowy

krmk146/ Getty Images

Jeśli wyżej wymienione sposoby nie przynoszą skutku, warto sięgnąć po peeling, który złuszczy naskórek. Wymieszaj cukier z dowolnym olejem i pocieraj dłonie, aż zabarwienie zejdzie.

Mole lubią atakować orzechy w naszych spiżarkach, warto zastosować ten trik by się ich pobyć:

Mole spożywcze nie mają szans z tą przyprawą

Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  3 komentarzy

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli