w

Ten patent potrafi zdziałać cuda. Wystarczy kawałek folii aluminiowej

Źródło: Picsfive, Getty Images

W prawie każdym domu znajdzie się folia aluminiowa. Na co dzień stosujemy ją do pakowania żywności, czy pieczenia. Okazuje się jednak, że folia aluminiowa, może mieć znacznie ciekawsze zastosowania. Jakie? Kulka z folii aluminiowej potrafi zdziałać prawdziwe cuda w przypadku czyszczenia różnych powierzchni….

Wokół folii aluminiowej narosło w ostatnim czasie wiele negatywnych opinii. Wszystko przez jej prawdopodobnie szkodliwy wpływ na dania (przypomnijmy, że wielu z nas nakrywa folią dania podczas pieczenia w piekarniku). Zawarte w folii aluminium ma podobno negatywny wpływ na nasze zdrowie i wpływa na coraz większą ilość zachorowań na chorobę Alzhaimera. Czy tak jest? Tego nie wiemy. Jakkolwiek by nie było folia nie jest spisana na straty. Istnieje bowiem kilka ciekawych zastosowań, które znacznie przyspieszą np. sprzątanie kuchni.

Kulka z folii aluminiowej – nietypowe zastosowania

Mimo że przyzwyczailiśmy się do zawijania jedzenia w folię aluminiową, to nie możemy zapominać o tym, że folia aluminiowa może mieć jeszcze inne zastosowania.

Folia aluminiowa do mycia naczyń

Pierwszym z nich jest zastosowanie kulki z folii aluminiowej do mycia naczyń. Okazuje się, że aluminium ma właściwości, które pozwolą nam domyć nawet mocno przypalone garnki. Dzięki kulce z folii nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na środki czystości. Wystarczy, że zwiniętą folię użyjemy jak gąbki i wyszorujemy przypalone wnętrze.

Folia aluminiowa lepsza, niż kostki do zmywarki

Folia aluminiowa potrafi zdziałać cuda.. Poza myciem naczyń świetnie sprawdzi się również w zmywarce. Dzięki folii twoje naczynia będą lśniące i czyste. Jak jej użyć? Kulkę z folii umieść na jednej z półek z brudnymi naczyniami, ustaw standardowy program i gotowe. Błyszczące naczynia, szklanki i kieliszki gwarantowane.

Kulka z folii w zlewie

Kiedy myjesz naczynia, cząstki jedzenia przedostają się do zlewu powodując jego zatykanie. Aby tego uniknąć warto otwór w zlewie wyłożyć podziurkowaną folią i dopiero wtedy zmyć naczynia. Dzięki folii tłuszcz z patelni czy garnka osadzi się na folii i zastygnie, dzięki czemu bez problemu usuniesz go z powierzchni zlewu i nie będziesz musiał za kilka dni wzywać hydraulika. Pamiętaj, że w kuchni jak i w życiu liczy się zasada: „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”.

  • Miniatura:
  • Źródło: Picsfive, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.