w

Mieszanka do czyszczenia piekarnika. Tylko dwa produkty

czyszczenia piekarnika
Jevtic, Getty Images

Zabierasz się do czyszczenia piekarnika, ale sama myśl zaczyna cię przerażać. Spalone plamy i tłuszcz trzeba mocno szorować, a nawet to nie przynosi pożądanych efektów. Zamiast panikować, zasięgnij raz internetu i wykorzystaj trik z tabletką do zmywarki. Pomoże z uporczywym brudem i spalenizną.

Mieszanka do czyszczenia piekarnika z tabletki do zmywarki

Weź dwie tabletki do zmywarki i umieść w pojemniku, zalej odrobiną ciepłej wody i rozgnieć widelcem by powstała jednolita pasta. Kiedy uzyskasz pożądaną konsystencję, przystąp do kolejnego etapu.

tabletki do zmywarki/ fot. Kuzmik_A, Getty Images

Otwórz piekarnik i natrzyj przypalone miejsce otrzymaną pastą. Na to połóż zwilżone ręczniki papierowe, które nie dopuszczą do wyschnięcia pasty. Odczekaj 20 minut i zacznij szorować brudne miejsca. Brud będzie odchodzić, pod wpływem mechanicznego tarcia, możesz tą mieszanką wyszorować również blachy, kratkę oraz szybę piekarnika. Chemia z tabletek do zmywarki jest bardzo silna i radzi sobie nawet z największymi zabrudzeniami.

Kiedy jesteś już zadowolona z efektu, przetrzyj całą powierzchnię piekarnika mokrą gąbką, tak by pozbyć się całej chemii z otrzymanej pasty. Możesz to zrobić dwukrotnie, by mieć pewność, że nie ma żadnych pozostałości.

Zobacz również te wpisy:

 • Miniatura:
 • Jevtic, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Nadia Nowak

   Nadia to osoba kreatywna i eksperymentująca w kuchni, która ceni sobie dobre, naturalne i zdrowe produkty.
   Instagram / Napisz do Nadii