w

Blaty kuchenne będą wyglądać jak nowe. Przetrzyj je tym i po kłopocie!

Jak wyczyścić blaty kuchenne, aby pomimo zużycia, ładnie się prezentowały? Czy w ogóle możemy coś poradzić na obecne zadrapania i rysy? Jak się okazuje, jak najbardziej tak! I już za moment dowiesz się, jak to zrobić skutecznie domowymi sposobami!

Kuchnia to bez wątpienia serce każdego domu i mieszkania. To właśnie tu spędzamy najwięcej czasu, przygotowując pyszne posiłki oraz wypieki. Nic więc dziwnego, że z biegiem czasu, można zauważyć tu pewne zużycia. I weźmy chociażby pod uwagę kuchenne blaty. Z biegiem czasu również na nich mogą pojawić się nieciekawe rysy oraz zadrapania.

Na szczęście znam metody, dzięki którym uda Ci się je skutecznie zakamuflować. Dzięki nim Twoje blaty będą wyglądać jak nowe! Wszystko czego potrzebujesz do tego zadania, na pewno masz w swoim domu. Możemy więc od razu przejść do pracy!

Jak odświeżyć blaty kuchenne domowym sposobem?

#1 Mikstura soku z cytryny i oleju roślinnego – naszą dzisiejszą przygodę rozpoczynamy od domowej mieszanki na bazie zaledwie dwóch składników. Wszystko co musisz zrobić w tym przypadku, to połączyć w równych proporcjach sok z cytryny oraz olej roślinny. Następnie nanieś powstały miks na czystą i miękką ściereczkę, po czym zacznij przemywać blat. Pamiętaj jednak, że metoda ta sprawdzi się w przypadku niewielkich skaz.

#2 Pasta do butów – to kolejne ciekawe, a jednocześnie dość zaskakujące rozwiązanie do czyszczenia blatów kuchennych. Jest jednak bardzo skuteczne. Przy pomocy małego pędzelka nanosimy produkt na powstałe rysy. Na koniec przecieramy delikatnie szmatką lub wacikiem. I to wszystko! W przypadku pasty do butów świetnie sprawdzi się zarówno produkt w płynie, jak i w postaci kremu.

#3 Orzechy – w swojej kuchni na pewno masz też zapas ulubionych orzechów. I jak się okazuje, one również skutecznie pomogą przywrócić nam dawny blask blatom w kuchni. Wystarczy, że przetrzesz orzechem zadrapania i rysy wzdłuż powstałego ubytku. Pamiętaj jednak o dwóch ważnych aspektach. Po pierwsze, ta metoda może nie sprawdzić się w przypadku blatów lakierowanych. Po drugie, przy takim czyszczeniu powinniśmy wybierać rodzaj orzechów pod kątem koloru drewnianego blatu.

#4 Lakier bezbarwny i spirytus – na pewno w swoim domu znajdziesz również lakier bezbarwny. Na początek rozcieńcz go w spirytusie, a następnie nanieś delikatnie na powstałe rysy i zadrapania (rób to wzdłuż powstałych uszczerbków, jak w przypadku orzechów). Tu również przyda się mały pędzelek.

#5 Wazelina – jak się okazuje, również niepozorna wazelina pomoże nam skutecznie zamaskować skazy na blatach kuchennych. Nanosimy ją na blat i przecieramy, po czym zostawiamy na 24 godziny. Po tym czasie przecieramy blat miękką szmatką i usuwamy nadmiar wazeliny.

I to wszystko! Jak sama widzisz istnieje wiele ciekawych metod, które pomogą Ci odświeżyć wygląd kuchennych blatów. Która z opcji najbardziej Ci się spodobała?

Zobacz także: Jak wyczyścić pożółkłe ramy okienne? Ta czyszcząca mikstura pomoże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Anna Nowak

      Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
      Facebook / Twitter / Napisz do Ani