w

Jak prawidłowo przechowywać jajka? Nie popełniaj popularnego błędu

Źródło: pixelshot

Większość Polaków źle przechowuje jajka, kierując się tym co sugerują producenci lodówek. Złe przechowywanie jajek może mieć poważne, negatywne konsekwencja dla naszego zdrowia powodując poważne zatrucia, które mogą skończyć się nawet hospitalizacją. Jak więc prawidłowo przechowywać jajka, aby jak najdłużej nadawały się do spożycia? Odpowiadamy.

W przeważającej większości domów jajka znajdziemy na drzwiach lodówki. Dlaczego? Producenci lodówek to właśnie tam umieszczają specjalne wytłaczanki na jajka, które narzucają użytkownikom umieszczenie jajek właśnie w tym miejscu. Niestety ta opcja jest jedną z najgorszych możliwości na przechowywanie jajek. Dlaczego?

Nigdy nie przechowuj jajek na drzwiach lodówki

Jajka to produkty, które potrzebują niskiej i stabilnej temperatury. Natomiast wewnętrzna część drzwiczek jest jednym z najcieplejszych miejsc w lodówce. Otwieranie drzwi lodówki powoduje, że produkty umieszczone na drzwiach są narażone na często zmianę temperatur, co w przypadku jajek jest niewskazane. Dlatego też, musimy mieć świadomość, że trzymanie tam jajek może powodować ich szybkie zepsucie. Jeśli więc nie możemy umieszczać jajek na drzwiach lodówki, to gdzie będzie dla nich najlepsze miejsce?

Jak prawidłowo przechowywać jajka?

Jeśli chcemy prawidłowo przechowywać jajka, musimy umieścić je w środkowej części lodówki. Temperatura wewnątrz powinna wynosić od 1 do 4 stopni Celcjusza. Jajka powinny się znaleźć w specjalnych pojemnikach, które zapobiegną ich rozbiciu, a także oddzielą jajka od pozostałej żywności. Maksymalny czas przechowywania jajek to 4 tygodnie.

  • Miniatura:
  • Źródło: pixelshot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.