w

Nie ma lepszego napoju przed snem. Dzięki tej herbacie zaśniesz i obudzisz się wypoczęty

Źródło: pixelshot

Herbata z melisy ma wiele cennych właściwości dla naszego zdrowia. Najpopularniejszą właściwością herbaty z melisą jest jej działanie uspokajające. Dlatego też powinniśmy ją pić szczególnie wieczorem. Jakie jeszcze właściwości ma melisa?

Melisa lekarska to ziele rosnące w Europie Południowej, Afryce Północnej i Azji. Zioło to jest łatwo dostępne w Polsce, dlatego powinniśmy jak najczęściej włączać ją do swojej diety. Co jeszcze dobrego kryją w sobie te zielone, aromatyczne listki?

Herbata z melisy- właściwości

W liściach melisy zawarte są olejki eteryczne tj. cytral, geraniol, cytronelal oraz alfa i beta-pinen. Wszystkie te składniki sprawiają, że melisa ma silne działanie uspokajające, obniża ciśnienie krwi i poziom złego cholesterolu, wspomaga trawienie i likwiduje problemy związane z układem pokarmowym. Dzięki temu melisa jest świetną opcją szczególnie po zjedzeniu ciężkostrawnego posiłku.

Jak stosować herbatę z melisy?

Herbatę z melisy można zaparzać zarówno ze świeżych jak i suszonych liści. Wystarczy zalać wrzątkiem 2-3 łyżki świeżych lub suszonych rozdrobnionych liści melisy. A kiedy pić melisę? Najlepiej pić herbatę z melisy wieczorem, szczególnie po ciężkim dniu. Dzięki czemu skorzystamy z jej właściwości kojących i relaksujących i łatwiej będzie nam zasnąć. Zdecydowanie lepiej wypić przed snem herbatę z melisy, niż jej klasyczny czarny odpowiednik, który ma w sobie pobudzającą teinę. Aby w 100% wykorzystać właściwości melisy, herbatę z ziół należy ją wypić powoli, godzinę przed snem.

  • Miniatura:
  • Źródło: pixelshot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.