w ,

Ta mikstura pomoże ci zasnąć i lepiej się wyspać

Źródło; Mladen Zivkovic, Getty Images

Wielu osób narzeka na lekki sen i trudności z zasypianiem. Ciężko nam zasnąć, śpimy zbyt krótko w nieodpowiednich warunkach i ostatecznie wstajemy nie wyspani. Dziś podpowiemy ci jak to zmienić i podamy recepturę na sprawdzoną naturalny środek, który wiele zmieni w twoim życiu. Ta mikstura na sen może cię zaskoczyć.

Sen jest jedną z najważniejszych czynności w naszym życiu. Pozwala nam odpocząć po ciężkim dniu i nabrać sił na kolejny dzień. Powinniśmy spać ok. 7- 8 godzin, jednak często nawet ten minimalny plan jest trudny do zrealizowania.

Co zrobić, żeby lepiej spać?

Zanim podamy miksturę na sen musimy wspomnieć o warunkach, które muszą zostać spełnione, aby nasz sen był efektywny. Przede wszystkim minimum godzinę przed snem, zadbajmy o wyciszenie, dlatego nie oglądajmy telewizji i nie korzystajmy ze smartfona, kiedy już leżymy w łóżku. Świetnym sposobem na relaks będzie wieczorny spacer, kąpiel z dodatkiem olejków czy rozluźniające ćwiczenia, takie jak joga. Nie zapomnijmy również o wywietrzeniu miejsca w którym śpimy. Kiedy te warunki mamy spełnione, a nadal ciężko nam zasnąć, skorzystajmy z domowych środków.

Domowa mikstura na lepszy sen

Mikstura na sen składa się z zaledwie dwóch składników, często dostępnych w domu. Są to: miód i sól himalajska. Wystarczy, że ok 5 łyżeczek miodu zmieszamy z 1 łyżeczką soli himalajskiej i umieścimy odrobinę pod językiem. Pozostałą część możemy przechowywać w lodówce w zakręconym słoiku. Kiedy mieszkanka rozpuści się poczujemy się odprężeni i uspokojeni. Dlaczego tak jest? Miód i sól zwiększą w naszym organizmie poziom hormonu szczęścia, czyli seratoniny. Natomiast sama sól zawierająca aż 80 składników mineralnych pomoże w regeneracji organizmu, co przełoży się na szybszy i lepszy sen. Nie wierzysz? Koniecznie spróbuj i przekonaj się na własnej skórze.

  • Miniatura:
  • Źródło; Mladen Zivkovic, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.