w

Jak wyczyścić pożółkłe ramy okienne? Ta czyszcząca mikstura pomoże

czyszcząca mikstura
Popartic, Getty Images

Lubisz stosować domowe sposoby i rozwiązania? Jeśli tak, to czyszcząca mikstura, dzięki której wyczyścić dokładnie ramy okienne, powstała właśnie z myślą o Tobie.

Jeśli śledzisz moje wpisy od dłuższego czasu, to doskonale wiesz, że uwielbiam triki sprzątające. Szczególnie takie, które w szybki i prosty sposób pomagają rozwiązać bardzo uciążliwy problem. Jestem niestety 100% pedantką i jeśli nie wyczyszczę czegoś na błysk, to po prostu nie daje mi to spokoju.

Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym bez problemu utrzymuje w całym domu idealny porządek. Jeśli potrzebujesz takich inspiracji, na naszej stronie znajdziesz ich całą masę. A, że uważam, że na naukę nigdy nie jest za późno, dziś przychodzę z kolejnym ciekawym rozwiązaniem.

Czyszcząca mikstura do ram okiennych

Czy wiesz, że z zaledwie 3 produktów znajdujących się w Twojej kuchni, możesz wyczarować skuteczny środek do mycia ram okiennych? Do tego w szybki i prosty sposób? Stosując ten środek, masz pewność, że nawet bardzo pożółkłe ramy przestaną być problemem. Chyba nie muszę nic więcej dodawać? Zabieramy się do pracy!

Jak dokładnie wyczyścić ramy okienne?/źródło: hrabar, Getty Images Pro

Wszystko czego potrzebujesz do przygotowania czyszczącej mikstury to: cytryna, płyn do mycia naczyń oraz ocet. To podstawowe produkty, więc na pewno masz je w swojej kuchni. Dodatkowe zakupy i stracony czas więc Ci nie grożą.

Do butelki z atomizerem wlewamy 400 ml wody, dodajemy 3 łyżeczki soku z cytryny, 90 ml octu oraz 2 łyżeczki płynu do mycia naczyń. I to wszystko!

Spryskujemy ramy okienne powstałą mieszanką, dokładnie przemywamy, po czym wycieramy do sucha. I po kłopocie!

Jak sama widzisz, wystarczy naprawdę niewiele, aby domowym sposobem rozwiązać uciążliwy problem. Twoje ramy okienne od dziś będą lśnić idealną czystością. Po prostu będą wyglądać jak nowe!

Zobacz także: Jak wyczyścić deskę do krojenia? Przyda się cytryna i sól

 • Miniatura:
 • Popartic, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  2 komentarzy

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani