w

A Ty kiedy dodajesz liść laurowy do rosołu? Istnieje tylko jeden dobry moment

liść laurowy
gbh007, Getty Images

Jak ugotować genialny rosół? Co zrobić, aby jego smak był wyjątkowy? I w końcu kiedy powinniśmy dodawać do naszej zupy liść laurowy? Już za moment wszystko stanie się jasne!

Chyba zgodzisz się ze mną, że rosół to najbardziej popularna zupa w naszym kraju. Co więcej, w wielu domach gości co tydzień podczas niedzielnego obiadu. I choć w teorii przygotowanie rosołu wydaje się proste, w praktyce mogą pojawić się pewne problemy.

Na temat przygotowania idealnego rosołu napisaliśmy wiele artykułów. Dziś przyszedł czas na kolejny ważny aspekt, o którym warto pamiętać. Tego kroku po prostu nie można pominąć.

Kiedy dodawać liść laurowy do rosołu?

Z doświadczenia wiem, że jednym z niezastąpionych składników udanego rosołu jest liść laurowy. I jak się okazuje, moment jego dodania do pysznej zupy ma kluczowe znaczenie. Jeśli zrobisz to na początku gotowania, popełnisz spory błąd. W ten sposób straci on cenne wartości i właściwości.

liść laurowy
Kiedy dodawać liście laurowe do rosołu?/źródło: Nazzu, Getty Images

Tak naprawdę najlepiej dodawać liście laurowe pod sam koniec gotowania. Wystarczy zaledwie kilka minut i gotowe! Dzięki takiemu zabiegowi, nie tylko nie stracą one cennych walorów, ale też podkręcą smak pysznej zupy na 1000%

Teraz już wiesz, kiedy dokładnie dodać liść laurowy do garnka z gotującym się rosołem. Będzie pysznie i idealnie za każdym razem. Daję Ci na to moją gwarancję.

Zanim się pożegnamy, napisz koniecznie czy znasz inne ciekawe triki, które pomogą przygotować niesamowity rosół. Z wielką chęcią poznam kolejne ciekawe rozwiązania. Na naukę nigdy nie jest za późno. Tym bardziej jeśli chodzi o kuchnię, gdzie codziennie możemy wyczarować pyszne potrawy na każdą okazję.

Zobacz także: Woda po ugotowanych ziemniakach ląduje w zlewie? To duży błąd

 • Miniatura:
 • gbh007, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani