w ,

Najdroższa pizza na świecie. Za tą cene kupisz dobre auto

Myśląc o najdroższej pizzy świata, miałam przekonanie że będzie to kwota paruset złoty, maksymalnie tysiąca złotych. Kiedy okazało się że jest ona kilkunostokrotnie zawyżona, zostalam zwalona z nóg. Na taką pizze mogą się zdecydować jedynie ludzie zamążni, z naprawdę grubymi portfelami…

Te składniki są drogie niczym złoto…

To że restauracje mają wysokie ceny jest czymś naturalnym, bo poza samym jedzeniem płacimy za lokal i obsługę. W przypadku dzisiejszego artykułu mamy doczynienia z restauracją premium, która oferuje tylko ekskluzywne składniki, a co za tym idzie ma naprawdę spore ceny!

W przypadku Pizzy Ludwika XIII, bo tak nazywa się ta potrawa, nawet ciasto nie jest przypadkowe. Mąka to ekologiczny wyrób z arabskich ziaren, ponadto ciasto jest doprawione australijską różową solą. Takie ciasto wyrasta 72 godziny. Sprawdźmy co będzie dalej…

Kawior w trzech odmianach? Bardzo proszę! Kaspia Oscietra Royal Classic z irańskiego wybrzeża, Oscietra Royal Prestige i Kaspia Beluga. Następnie ser mozzarella z mleka bizona i homar prosto z Norwegii.

Fact Maniac

Skusiłaś się i chcesz zjeść ten przysmak, ale nie wiesz gdzie go zdobyć? Dostaniesz go pod sam dom… łącznie z kucharzem! Do 20 cm pizzy zostanie dołączona butelka wybornego szampana Krug Clos du Mesnil z 1995 roku i koniak Remy Martin Louis XIII.

Dobrze, w takim razie ile kosztuje taka przyjemność? Lepiej usiądź wygodnie… Koszt takiej usługi od A do Z to uwaga… 12 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu daje 47 tysięcy złotych! Za taką cene możemy kupić dobrej jakości auto… Ale kto powiedział że luksus będzie tani!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Autor: Ola Zając

    Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
    Napisz do Oli