w

Ciecierzyca po bretońsku. Fasolka pójdzie w zapomnienie

Ciecierzyca po bretońsku
kefkenadasi, Getty Images

Ciecierzyca po bretońsku to odświeżona wersja kultowego przysmaku i jest genialną alternatywą, gdy nie możesz spożywać tradycyjnej fasolki. Sprawdź ten kultowy przepis!

Fasolka, choć pyszna i zdrowa może powodować wzdęcia i nie każdy jest w stanie ją jeść. Aby nie rezygnować z tego dania, które w głównej mierze składa się z aromatycznego sosu pomidorowego, trzeba zamienić fasolkę na coś o zbliżonym smaku i konsystencji. Ciecierzyca zda się tutaj na medal!

Poza walorami smakowymi ciecierzyca ma jeszcze jeden atut, który przemawia za tym, by ją wykorzystać. Chodzi tutaj o czas jej przygotowania. Tradycyjna fasolka musi być moczona w kąpieli wodnej przez kilka godzin, a nawet całą noc. Tylko wtedy będzie na tyle miękka, by dało się ją dodać do zupy.

Z ciecierzycą jest o tyle prościej, że możemy kupić ją gotową. W ten sposób nie musimy tracić czasu na moczenie — będzie idealna prosto z puszki!

Ciecierzyca po bretońsku

Pragniesz małej zmiany w kuchni, ale jednocześnie nie lubisz eksperymentów? Ciecierzyca z sosem bretońskim będzie zbliżona do dania, które znasz, ale tym samym będzie miłą odmianą w kuchni.
Czas całkowity 1 godz.
Czas przygotowywania 1 godz.

Składniki

na 4 porcje

Sposób przygotowania

  • Zalewę z soczewicy odlej do jakiegoś pojemnika, możesz ją później wykorzystać jako zamiennik białka jaja. Soczewice wrzuć do garnka i zalej ok. litrem wody, dodaj liście laurowe i ziele angielskie. Postaw garnek na małym gazie.
  • Boczek pokrój w kostkę i podsmaż, by wytopić trochę tłuszczu. Następnie dodaj pokrojoną kiełbasę i cebulę na patelnię. Kiedy ta się zarumieni, wyłącz gaz. Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek.
  • Do ciecierzycy dolej pomidory z puszki, dorzuć kiełbasę i wszystkie przyprawy. Zupę duś pod przykryciem ok. 30-40 minut.
Zobacz
Ocena:
(1 głos)

Musisz przyznać, że ciecierzyca po bretońsku to strzał w 10! Jeśli nie jesz mięsa, możesz zamienić kiełbasę i boczek na wędzone tofu lub wegańskie kiełbaski. Istnieje również możliwość całkowitej rezygnacji z tego produktu, w takim wypadku dodaj więcej przypraw do dania.

Zobacz także inne wpisy na naszej stronie:

  • Miniatura:
  • kefkenadasi, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    2 komentarzy

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli