w

Natka pietruszki może być świeża przez cały miesiąc. Jest na to naprawdę banalny trik

natka pietruszki
COSKUNA, Getty Images

Natka pietruszki to nic innego jak liście rośliny korzennej. Jest ona chętnie wykorzystywana z kuchni ze względu na mocny i aromatyczny smak. Jej zasadniczą wadą jest to, że szybko więdnie i jeśli odpowiednio jej nie zabezpieczymy (woda w tym wypadku nie wystarczy!), szybko będzie nadawała się jedynie do kosza. Poznaj prosty trik, który przedłuży jej trwałość nawet o miesiąc!

Zwiędnięte liście natki nie są apetyczne, dlatego warto się zastanowić jak przedłużyć ich świeżość. Jeśli akurat masz zapas pietruszki, którego nie dasz rady zużyć na raz, mam dla Ciebie sprytny patent na przedłużenie świeżości tego produktu!

Natka pietruszki będzie świeża nawet przez miesiąc!

Zacznij od przygotowania pietruszki. Do większej miski wlej wodę i dosyp łyżkę sody, całość wymieszaj i zanurz natkę w wodzie. Ta czynność sprawi, że pozbędziesz się wszystkich zanieczyszczeń z listków pietruszki. Następnie wysusz nać na ręczniku papierowym.

Osuszoną nać pokrój na desce w dowolny sposób. Weź duży słoik i na dno wstaw złożony ręcznik papierowy, wsyp natkę i szczelnie zakręć słoik.

Natka pietruszki
natka pietruszki/ fot. Mirela Gherban’s Images

Tak przechowywana natka będzie świeża przez cały miesiąc. Wcześniejsze wymoczenie w sodzie zabije wszystkie bakterie, a ręcznik wewnątrz słoika będzie odprowadzał całą wilgoć. Dzięki temu natka będzie utrzymywać świeżość i nie zwiędnie.

Zobacz również:

 • Miniatura:
 • COSKUNA, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani