w

Ta kąpiel oczyści cię ze złej energii i zredukuje twój stres

Źródło: Yaroslav Shuraev, Pexels

Liściom laurowym od dawna przypisuje się magiczne właściwości. Wiele osób wierzy w to, że liście chronią nas przed negatywną energią, stresem, a także przyciągają do nas pieniądze. I stosują je w pielęgnacji, robiąc sobie np. kąpiel z liści laurowych. Jak taka kąpiel działa na nasz umysł i jak ją przygotować. Wszystkie informacje zamieściliśmy poniżej.

Liście laurowe nie muszą nam służyć jedynie jako dodatek do zup czy sosów. Nasze babcie głęboko wierzyły w ich magiczną moc i robiły z liści laurowych kąpiele na tzw. złą energię. Aby sprawdzić czy nasze babcie miały rację, pozostaje nam jedynie sprawdzić na własnej skórze, co się zmieni po kąpieli z dodatkiem liści laurowych.

Kąpiel z liści laurowych- krok po kroku

Kąpiel z liści laurowych jest bardzo prosta do przygotowania i niedroga w realizacji. Zdecydowanie tańsza, niż kąpiel z dodatkiem soli czy aromatycznych kul do kąpieli, które jedynie pięknie pachną, a nie przyciągają pieniędzy, nie chronią przed pechem, czy przed wpływem nieprzychylnych nam ludzi. Aby ją wykonać należy wyposażyć się w:

 • 15 liści laurowych
 • 1 łyżkę soli
 • świecę
 • 1 litr gorącej wody

Przygotowanie:

Z liści laurowych przygotuj napar. W tym celu listki wraz z solą zalej gorącą wodą i pozostaw pod przykryciem na ok. 15 minut. Nalej wody do wanny i wlej przygotowany napar. Jeśli denerwują cię pływające listki laurowe, możesz je wcześniej wyciągnąć z naparu. Zapal świecę, przygaś światło i kąp się przez 15 minut. Choć raz postaraj się zanurzyć w całości, aby zmyć z siebie całą negatywną energię.

 • Miniatura:
 • Źródło: Yaroslav Shuraev, Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Izabela Leśniewska

   Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.