w ,

Wprowadź ten posiłek do swojej diety, a twoje jelita ci za to podziękują

Źródło: Natalikaevsti, Getty Images

Kisiel- najpopularniejszy deser z okresu PRL-u dziś stał się nieco zapomnianym przysmakiem. Zupełnie niepotrzebnie. Ten prosty i tani smakołyk uwielbiany przez dzieci ma wiele właściwości, które warto sobie uświadomić. Dlatego też w dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania: Czy kisiel jest zdrowy? Na co pomaga? I jak przygotować go tak, aby miał dużo pozytywnych wartości dla naszego zdrowia. Zaczynamy.

Kisiel to przysmak do którego przygotowania potrzeba zaledwie czterech składników. Poza owocami, bazą kisielu jest woda, cukier i mąka ziemniaczana. Biorąc pod uwagę ten niezbyt wygórowany skład pojawia się pytanie: czy kisiel jest zdrowy? Odpowiedź brzmi 'TAK’. Kisiel jest zdrowym posiłkiem, szczególnie dla jednej grupy osób… Jakiej? Odpowiadamy.

Kisiel. Na jakie problemy pomaga?

Osoby żyjące w latach 80 i 90 doskonale znają smak kisielu, który pojawiał się jako deser w praktycznie każdym domu czy przedszkolu. Dziś obserwujemy zupełnie odmienną tendencję, a szkoda. Okazuje się bowiem, że kisiel jest potężnym wsparciem dla naszych jelit. Dlaczego? Mąka ziemniaczana, która jest jednym ze składników kisielu, to bogactwo minerałów i błonnika. Jak wiemy błonnik działa jak szczotka, która oczyszcza jelita ze złogów i toksyn.

Czy kisiel jest zdrowy i kto powinien go jeść?

Kisiel powinien na stałe zagościć w diecie osób, które mają problemy z zaparciami, ale też biegunkami. Zjedzenie kisielu podczas dolegliwości żołądkowych, zadziała jak osłonna tarcza, która pomoże jelitom się zregenerować. Dodatkowo kisiel będzie świetnym wsparciem dla osób, które cierpią na wrzody żołądkowe, refluks, czy tych, którym zalecono dietę lekkostrawną.

Kisiel z torebki. Czy jest zdrowy i warty zakupu?

Aby móc cieszyć się zdrowymi jelitami warto jeść kisiel, ale nie ten kupiony w sklepie. Gotowe produkty mają w sobie dużą ilość cukru, konserwantów i barwników. Zdecydowanie lepiej zrobić kisiel samemu, na bazie świeżych lub mrożonych owoców. Brzoskwinie, maliny, wiśnie czy truskawki wzbogacą kisiel o cenne składniki. Wystarczy, że owoce podgotujesz, aby puściły sok, dodasz wodę i łyżkę mąki ziemniaczanej. W kilka sekund otrzymasz gotowy kisiel, zdrowy, smaczny i aromatyczny. Zapewniamy, że takiej wersji nie kupisz w żadnym sklepie.

  • Miniatura:
  • Źródło: Natalikaevsti, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.