w ,

Z tym przepisem zupa szczawiowa uda się za każdym razem

zupa szczawiowa
Mariusz Zuberski, Wikimedia Commons

Sezon na szczaw w pełni, dlatego jeszcze dziś zrób genialny obiad z jego udziałem. Zupa szczawiowa skradnie serce największego niejadka.

Maj to początek sezonu wielu pysznych warzyw, owoców i roślin. Wsród nich można wymienić również szczaw, który występuje praktycznie na każdym kontynencie. Z racji, że świeżym szczawiem możemy cieszyć się tylko przez 4 tygodnie, warto wykorzystać jego potencjał w pełni.

W jaki sposób to zrobić? Już za moment wszystko stanie się jasne. W mgnieniu oka przygotujesz pyszny, ciekawy i przede wszystkim oryginalny obiad dla całej rodziny.

Zupa szczawiowa ma w sobie to „coś”

Zanim przejdziemy do szczegółowej instrukcji na przygotowanie pysznej zupy, warto w kilku słowach ją scharakteryzować. Po pierwsze, warto wspomnieć o pięknym, zielonym kolorze genialnej zupy. Nawiązuje on bezpośrednio do Wiosny, która właśnie z tym kolorem najbardziej się nam kojarzy.

Po drugie, opisywana dzisiaj zupa wyróżnia się nietypowym, kwaskowatym posmakiem. Jest on oryginalny, a co za tym idzie, nie sposób o nim zapomnieć. Co więcej, możesz podać ją na kilka ciekawych sposobów – z jajkiem ugotowanym na twardo, ziemniakami, mięsnymi kęskami, jak i grzankami oraz świeżym pieczywem.

Chyba nie muszę dodawać nic więcej, aby przekonać Cię do wykorzystania genialnego przepisu? Przechodzimy do sedna sprawy!

Domowa zupa szczawiowa

Ta genialna zupa stanie się majowym hitem w każdym domu. Po prostu palce lizać!
Czas całkowity 2 godz. 30 min.
Czas przygotowywania 30 min.
Czas gotowania 2 godz.

Składniki

na 6 porcji

Sposób przygotowania

  • Pracę nad przepisem rozpoczynamy od ugotowania mięsa.
  • Po godzinie gotowania na małym ogniu, do garnka dodajemy obrane i podzielone na mniejsze kawałki warzywa. W garnku powinny znaleźć się na tym etapie również liście laurowe oraz ziele angielskie.
  • Kiedy warzywa będą już miękkie, do garnka dodajemy posiekany drobno szczaw.
  • Zupę nadal gotujemy, a w międzyczasie łączymy ze sobą w osobnej misce śmietanę oraz mąkę.
  • Powstałą mieszankę powoli łączymy z gotująca się zupą.
  • Na koniec gotową zupę doprawiamy solą i pieprzem.
  • Smacznego!
zupa szczawiowa
Zobacz
zupa ze szczawiem
Ocena:
(1 głos)

Koniecznie daj mi znać, czy często serwujesz zupę szczawiową w swoim domu? A może nigdy wcześniej jej nie jadłaś? Jeśli tak, musisz wypróbować dzisiejszą recepturę jak najszybciej. No i oczywiście po przygotowaniu nowej zupy, daj mi znać, czy stałaś się fanką szczawiowej już po pierwszej łyżce.

Tak właśnie było ze mną. Zupę szczawiową po raz pierwszy jadłam na obiedzie u mojej teściowej. I od razu przypadła mi do gustu. Jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało w Twoim przypadku!

  • Miniatura:
  • Mariusz Zuberski, Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Anna Nowak

      Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
      Facebook / Twitter / Napisz do Ani