Spis treści
Sezon na szczaw w pełni, dlatego jeszcze dziś zrób genialny obiad z jego udziałem. Zupa szczawiowa skradnie serce największego niejadka.
Maj to początek sezonu wielu pysznych warzyw, owoców i roślin. Wsród nich można wymienić również szczaw, który występuje praktycznie na każdym kontynencie. Z racji, że świeżym szczawiem możemy cieszyć się tylko przez 4 tygodnie, warto wykorzystać jego potencjał w pełni.
W jaki sposób to zrobić? Już za moment wszystko stanie się jasne. W mgnieniu oka przygotujesz pyszny, ciekawy i przede wszystkim oryginalny obiad dla całej rodziny.
Zupa szczawiowa ma w sobie to „coś”
Zanim przejdziemy do szczegółowej instrukcji na przygotowanie pysznej zupy, warto w kilku słowach ją scharakteryzować. Po pierwsze, warto wspomnieć o pięknym, zielonym kolorze genialnej zupy. Nawiązuje on bezpośrednio do Wiosny, która właśnie z tym kolorem najbardziej się nam kojarzy.
Po drugie, opisywana dzisiaj zupa wyróżnia się nietypowym, kwaskowatym posmakiem. Jest on oryginalny, a co za tym idzie, nie sposób o nim zapomnieć. Co więcej, możesz podać ją na kilka ciekawych sposobów – z jajkiem ugotowanym na twardo, ziemniakami, mięsnymi kęskami, jak i grzankami oraz świeżym pieczywem.
Chyba nie muszę dodawać nic więcej, aby przekonać Cię do wykorzystania genialnego przepisu? Przechodzimy do sedna sprawy!
Domowa zupa szczawiowa
Składniki
na 6 porcji
- 400 g szczaw
- 1/3 szkl. śmietana 18%
- 1 łyżka mąka
- 600 g żeberka (wieprzowe)
- 2,5 l woda
- 1 szt. cebula
- 2 szt. marchewka
- 1 szt. pietruszka
- 1/2 szt. seler
- 3 szt. liście laurowe
- 4 szt. ziele angielskie
- 1 łyżeczka sól
- 1/2 łyżeczki pieprz
Sposób przygotowania
- Pracę nad przepisem rozpoczynamy od ugotowania mięsa.
- Po godzinie gotowania na małym ogniu, do garnka dodajemy obrane i podzielone na mniejsze kawałki warzywa. W garnku powinny znaleźć się na tym etapie również liście laurowe oraz ziele angielskie.
- Kiedy warzywa będą już miękkie, do garnka dodajemy posiekany drobno szczaw.
- Zupę nadal gotujemy, a w międzyczasie łączymy ze sobą w osobnej misce śmietanę oraz mąkę.
- Powstałą mieszankę powoli łączymy z gotująca się zupą.
- Na koniec gotową zupę doprawiamy solą i pieprzem.
- Smacznego!
Koniecznie daj mi znać, czy często serwujesz zupę szczawiową w swoim domu? A może nigdy wcześniej jej nie jadłaś? Jeśli tak, musisz wypróbować dzisiejszą recepturę jak najszybciej. No i oczywiście po przygotowaniu nowej zupy, daj mi znać, czy stałaś się fanką szczawiowej już po pierwszej łyżce.
Tak właśnie było ze mną. Zupę szczawiową po raz pierwszy jadłam na obiedzie u mojej teściowej. I od razu przypadła mi do gustu. Jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało w Twoim przypadku!