w

Gessler wyjawia, na co zwrócić uwagę, gdy robimy placki na krokiety. Mały błąd a psuje całe danie

Każdy z nas potrafi usmażyć placki na krokiety, lecz nie każdy wie, jak zrobić to najlepiej. Magda Gessler uważa, że najprostsze czynności bywają najbardziej zdradliwe, a naleśniki są tego niezbitym dowodem. Kolejność i wyczucie to klucz do sukcesu!

Magda Gessler to genialna kucharka, która nie uznaje kompromisów. „Ma być smacznie jak u mamy” więc podstawowe błędy w przygotowaniu jedzenia nie powinny mieć miejsca. Jej zdaniem dodawanie składników na ciasto naleśnikowe ma szczególne znaczenie i nie wolno go zmieniać. Zapamiętajcie raz na zawsze, że dolewamy mokre składniki do suchych, a nie na odwrót. Inna kolejność może sprawić, że w cieście powstaną grudki, które później ciężko rozmieszać.

Jak zrobić idealne placki na krokiety?

placki na krokiety
Getty Images Signature

Jakie powinny być naleśniki na krokiety? Otóż nie wolno ich zbyt mocno smażyć, w tym wypadku nie chodzi o to były chrupkie, a sprężyste. Warto pamiętać, że im cieńszy naleśnik, tym lepiej. Grube placki mogą pękać w trakcie składania i stworzyć małą katastrofę — w końcu farsz powinien pozostać w środku.

Według Magdy Gessler kluczową rolę pełni łączenie składników. Jeśli będziemy wsypywać mąkę do mokrych składników, mogą powstać grudy, które będzie ciężko rozmieszać. Jeśli podsmażymy ciasto z nierozmieszaną mąką, nasze naleśniki podczas składania mogą zacząć się rozlatywać. Wszystko przez brak zwartej konsystencji. Ciecz dolewana do suchych produktów, gwarantuje znacznie lepszy i bezpieczniejszy efekt.

Istotna kwestia, o której mało kto pamięta to ocieplenie składników, które wcześniej leżały w lodówce. Zimne jajka nie pienią się tak samo dobrze jak te, które są w temperaturze pokojowej. Lepiej zaczekać i mieć pewność, że jajka mają odpowiednią temperaturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli