w

Jak wyczyścić kafelki w kuchni? Tłuszcz nie będzie miał szans

jak wyczyścić kafelki w kuchni
ben-bryant, Getty Images

Dziś dowiesz się, jak wyczyścić kafelki w kuchni domowym sposobem. Po takich porządkach kuchnia będzie wyglądać jak nowa!

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń w którym spędzamy najwięcej czasu. To również tu najwięcej się dzieje, poczynając od przygotowania obiadu, kończąc na wypiekach i deserach. Pracy nad przepisami towarzyszy też bałagan, który trzeba potem ogarnąć. Na podłodze rozsypujemy mąkę, na blacie kuchennym rozlewamy mleko lub na kafelkach ląduje trochę sosu pomidorowego, bo właśnie go gotujemy.

W ostatnim czasie podzieliłam się z Tobą kilkoma sprawdzonymi trikami sprzątającymi, dzięki którym bez problemu wyczyścisz kuchenne gadżety. Dziś przyszedł czas na kuchenne kafelki. O nie też należy zadbać i czyścić je regularnie. Zwłaszcza z tłustych plam, jeśli w pobliżu znajduje się kuchenka, na której codziennie przygotowujesz posiłki.

Jak wyczyścić kafelki w kuchni domowym sposobem?

#1 Soda i ciepła woda – aby stworzyć ten miks, połącz ze sobą 250 ml ciepłej wody z 3 łyżkami sody. Powstałą mieszankę przelej do butelki z atomizerem i rozprowadź na kafelkach. Mieszankę pozostaw na 10-15 minut na płytkach, po czym wyszoruj i przemyj ciepłą wodą.

#2 Ocet i woda – w tym przypadku obie mieszanki łączymy w proporcji 1:1. Sposób postępowania jest taki sam, jak w punkcie wyżej.

#3 Ocet spirytusowy i woda – i na koniec kombinacja, która również poradzi sobie z tłustymi plamami. Połącz składniki w proporcji 1:1 i wyczyść kafelki, jak w powyższych przypadkach.

Jak sama widzisz, mamy kilka alternatyw jeśli chodzi o czyszczenie kafelków w kuchni. Jedno jest pewne, każda z opisywanych metod jest skuteczna. A potrzebne składniki do przygotowania domowego środka czyszczącego z pewnością masz pod ręką.

Zobacz także: Jak umyć kuchenkę gazową? Będzie wyglądać jak nowa!

 • Miniatura:
 • ben-bryant, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani