w ,

Właściwości odżywcze bananów. Jak banany wpływają na nasze zdrowie?

Źródło: margouillatphotos, Getty Images Pro

Banany mają masę cennych właściwości dla naszego zdrowia. Czy w związku z tym możemy je spożywać w nieograniczonych ilościach? Czy jednak ich nadmiar może być dla nas szkodliwy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Banany są dostępne w Polsce przez cały rok, dlatego też Polacy chętnie sięgają właśnie po te owoce podczas robienia zakupów. Na chwilę obecną średnia cena kg bananów to ok. 7 zł, co w porównaniu do innych egzotycznych owoców jest ceną wyjątkowo niską. Wyżej wymienione czynniki sprawiają, że zarówno dzieci jak i dorośli wręcz zajadają się bananami. Czy to dobrze, czy źle dla naszego zdrowia?

Banany- właściwości

Banany to owoce bogate w błonnik, potas, witaminę C i skrobię. W jednym bananie ważącym ok. 100 g znajdziemy 1,1 g białka, 0,3 g tłuszczu, 22,8 g węglowodanów, 8,7 mg wit. C i aż 358 mg potasu. Wszystkie te składniki odżywcze sprawiają, że banany wspomagają trawienie, przeciwdziałają zaparciom, wzmacniają układ odpornościowy, regulują ciśnienie krwi i co najważniejsze zapobiegają chorobom sercowo-naczyniowym.

Czy jedzenie bananów może być szkodliwe dla naszego zdrowia?

Jedzenie bananów jest zdrowe, jednak jak to zawsze bywa każdy kij ma dwa końce. Banany bogate są w wartości odżywcze, ale mają również dużo cukru, co sprawia, że nie można ich jeść w nieograniczonych ilościach. Dlatego też osobami, które szczególnie powinny uważać na te owoce, a nawet zupełnie wykluczyć je ze swojego menu są osoby na diecie, a także osoby cierpiące na cukrzyce.

  • Miniatura:
  • Źródło: margouillatphotos, Getty Images Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.