w , ,

Gofry bez użycia gofrownicy. Smak i konsystencja jak z budki

gofry bez gofrownicy
Olga Mazyarkina, Getty Images

Wydaje Ci się, że gofry bez gofrownicy to abstrakcja? Otóż nie, da się je zrobić w łatwy sposób i choć będą nieco inne, ich smak pozostanie taki sam. Chrupiące placki wypełnione po brzegi dodatkami będą przypominać nadmorskie gofry, które kosztują małą fortunę w tych czasach.

Jak to mówią, nie ma rzeczy niemożliwych, więc gofry bez gofrownicy to coś, co jesteśmy w stanie przygotować. Wprawdzie ich kształt nie będzie taki sam, ale smak i chrupkość będzie na najwyższym poziomie. Wystarczy dobre ciasto, patelnia i nieco wyobraźni, a jesteśmy w stanie wyczarować coś pysznego.

Gofry bez gofrownicy to nic trudnego!

gofry bez gofrownicy
grafvision, Getty Images

Cały sekret naszych gofrów to odpowiednia konsystencja ciasta, by było lejące i dobrze rozkładało się na gorącej patelni. Nie wolno robić zbyt grubych placków, gdyż staną się zbyt rozmiękłe i będą przypominać naleśniki.

Technika smażenia jest nieprzypadkowa — sucha patelnia i mała moc palnika pozwala je dobrze „wysuszyć” a przy tym nadać złocisty kolor. Kiedy gofry są jeszcze gorące po zdjęciu z patelni, można z nich uformować dowolny kształt rulonika lub zgiąć w połowie jak taco. Takie placki będzie łatwiej zjeść, a i efekt wizualny jest niczego sobie.

Ruloniki podawaj z ulubionymi dodatkami. My polecamy owoce i bitą śmietanę lub połączenie nutelli i masła orzechowego. Nie ważne jak podasz — będzie pysznie!

Gofry bez gofrownicy

Co powiesz na gofra, który będzie nico inny od tego, które zazwyczaj jadasz? Przekonaj się jakie są dobre!
Czas całkowity 30 min.
Czas przygotowywania 30 min.

Składniki

na 10 sztuk

Sposób przygotowania

  • Masło roztapiamy w rondelku i studzimy do temperatury pokojowej. Jajka ucieramy z cukrem na puszystą masę.
  • Kiedy jajka będą puszyste, dosypujemy przesianą mąkę, cukier wanilinowy i schłodzone masło. Mieszamy aż, ciasto nie będzie mieć grudek.
  • Na rozgrzaną, suchą patelnię wylewamy odrobinę ciasta i rozprowadzamy po całej patelni. Warstwa ciasta musi być bardzo cienka. Smażymy na małym ogniu przez kilka minut, aż będzie rumiane z obu stron. Ciepłe placki można zwinąć w ruloniki, zimne stwardnieją i nie będzie to możliwe.
  • Podajemy nadziane ulubionymi dodatkami.
Zobacz
Ocena:
(1 głos)
  • Miniatura:
  • Olga Mazyarkina, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli