w

Koniecznie schowaj papierek po maśle. Możesz go ponownie wykorzystać

Źródło: orinoco-art, Getty Images

Papier po maśle w kostce zwykle wyrzucasz do kosza? Niepotrzebnie. Możesz go całkiem ciekawie ponownie wykorzystać. Ciekawe czy znasz ten patent.

W ostatnim czasie na profilu „Sprytne Triki” na Instagramie pojawił się filmik, który pokazuje jak wykorzystać papier po maśle w kostce. I jak to się często okazuje, najprostsze pomysły bywają bardzo przydatne, choć nie od razu przychodzą nam do głowy. Od dziś poza wykorzystaniem smacznej zawartości, zrobisz również coś z opakowaniem, w zgodzie z zasadą „zero waste”. Zainteresowany?

Jak wykorzystać papier po maśle w kostce?

Papier po maśle świetnie nadaje się do natłuszczenia naczynia żaroodpornego, patelni czy blachy do ciasta. Dzięki niemu nie pobrudzisz sobie rąk i rozsmarujesz na powierzchni danego naczynia cieniutką warstwę produktu. Patent ten sprawdzi się, kiedy akurat masz w planach pieczenie ciasta. A co jeśli masz w dłoniach papierek z masła i nie planujesz w tym dniu żadnego pieczenia, czy smażenia?

„Zero waste” w kuchni

Jeśli nie chcesz nic marnować w kuchni, a akurat nie planujesz żadnego posiłku w którym będzie ci potrzebne masło, wystarczy papierek po maśle zamrozić. Jak to zrobić. Po wyciągnięciu masła papierek należy złożyć na pół, tak aby tłusta strona znalazła się w środku, a następnie zamrozić. Dzięki temu prostemu trikowi nie zmarnujesz ani grama masła, które znalazło się w opakowaniu. Kiedy będziesz chciała je wykorzystać, wystarczy, że chwile przed wyciągniesz je na blat w kuchni, a kiedy odmarznie użyjesz do nasmarowania blachy czy naczynia.

  • Miniatura:
  • Źródło: orinoco-art, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.